Belgie - Řecko 1:1 Fotbalisté Belgie v předposlední přípravě před ME jen remizovali s Řeckem

Fotbalisté Belgie v předposledním přípravném utkání před začátkem mistrovství Evropy doma jen remizovali 1:1 s Řeckem. Generálku nejlepší světový tým podle žebříčku FIFA sehraje v neděli rovněž v Bruselu proti Chorvatsku, které se ve skupině Eura utká i s českým týmem.

Řek Jorgos Masuras (vlevo) a Belgičan Jason Denayer.

Belgii bez řady zraněných nebo šetřených opor poslal do vedení ve 20. minutě Thorgan Hazard střelou z bezprostřední blízkosti. Předtím z podobné pozice neuspěl historicky nejlepší domácí střelec Romelu Lukaku. Řecko srovnalo v 66. minutě, kdy Jorgos Tzavellas dorazil míč po předchozí tyčce Kyriakose Papadopulose.

Švýcarsko v generálce na evropský šampionát deklasovalo Lichtenštejnsko 7:0. Hattrickem se v St. Gallenu blýskl Mario Gavranovic, dva góly přidal střídající Christian Fassnacht.

Závěrečnou přípravu před ME zvládlo i Turecko. Jeden ze švýcarských soupeřů ve skupině A v německém Paderbornu porazil Moldavsko 2:0, když se ve druhé půli trefili Burak Yilmaz a střídající Cengiz Ünder.

Ukrajina v předposledním duelu před Eurem v Dnipru zdolala Severní Irsko 1:0 trefou Oleksandra Zubkova z 10. minuty. Svěřenci trenéra Andreje Ševčenka přerušili sérii čtyř remíz 1:1.

Přípravná fotbalová utkání před mistrovstvím Evropy:
St. Gallen: Švýcarsko - Lichtenštejnsko 7:0 (1:0)
Branky: 19., 75. a 79. Gavranovic, 46. a 70. Fassnacht, 57. vlastní Frick, 85. Fernandes.
Paderborn: Turecko - Moldavsko 2:0 (0:0)
Branky: 58. Yilmaz, 77. Ünder.
Dnipro: Ukrajina - Severní Irsko 1:0 (1:0)
Branka: 10. Zubkov.
Brusel: Belgie - Řecko 1:1 (1:0)
Branky: 20. T. Hazard - 66. Tzavellas.