Živě

Změna nominace těsně před odletem! Pavlenka přijde o EURO

12. června 2021 16:00 - Praha
(Aktualizováno: 12. června 2021 16:14)

Problém na poslední chvíli. Česká fotbalová reprezentace vyrazila k úvodnímu zápasu EURO 2020 bez brankáře Jiřího Pavlenky. Zraněný gólman ještě v sobotu zkusil trénovat, ale nakonec odpoledne ze srazu národního týmu odcestoval. Po utkání proti Skotsku se k mužstvu připojí Tomáš Koubek.

 

Fabian Bimmer, Reuters

Obávali se o zdraví stoperů, nakonec přišli o jednoho z brankářů.

Jiří Pavlenka během přípravy na mistrovství Evropy řešil zdravotní problémy se zády. Navzdory péči lékařů a fyzioterapeutů jeho potíže přetrvávaly, a nakonec mu nedovolily EURO 2020 absolvovat.

Zpráva, že tam půjdu, mě trošku vyděsila. Nervozita byla, ale pomohl první zákrok, přiznal Tomáš Koubek

Sport.cz, FAČR

„Bohužel, bolest neustupuje a osobní ambice musí jít stranou. Po dohodě s lékaři a trenéry jsem se odpojil od týmu. Klukům budu fandit alespoň na dálku a věřím, že se nám podaří uspět," líčí Jiří Pavlenka.

Na úvodní zápas proti Skotsku tak budou mít trenéři k dispozici Tomáše Vaclíka a Aleše Mandouse. K nim se v úterý připojí zkušený Tomáš Koubek.

Osmadvacetiletý Koubek odchytal za reprezentaci jedenáct zápasů, první shodou okolností před pěti lety právě proti Skotsku.

"Bohužel Jirka se při včerejším tréninku zranil. Zranění je v takovém rozsahu, že mu nedovolilo absolvovat následný program," líčí reprezentační trenér brankářů Milan Veselý v rozhoovoru pro televizi asociace.

"Povolali jsme dalšího brankáře, který byl v širší nominaci. Zvolili jsme zkušeného, který už s reprezentací delší dobu byl. Zdálo se nám, že zkušenost, kterou už s národním týmem prodělal, je pro nás v tuhle chvíli důležitá," poukazuje Veselý na Koubkovu adresu.

dos, zp, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..