Živě

Fotbalista Eriksen je po kolapsu v stabilizovaném stavu, zůstane ale v nemocnici

13. června 2021 11:25 - Kodaň
(Aktualizováno: 13. června 2021 16:34)

Fotbalista Christian Eriksen zůstává po sobotním kolapsu v zápase mistrovství Evropy s Finskem v nemocnici. Podle dnešního vyjádření dánské reprezentace je jeho stav stabilizovaný, hráč je při vědomí a komunikuje, čekají ho ale ještě další vyšetření. Veškeré dosavadní testy vykázaly podle týmového lékaře Mortena Boesena uspokojivé výsledky, příčina hráčovy indispozice zatím jasná není.

 

Wolfgang Rattay, Reuters

"Je na tom za daných okolností okay, výsledky vyšetření byly dobré," konstatoval na tiskové konferenci dánského týmu Boesen. Potvrdil, že měl Eriksen úplnou zástavu srdce a při zásahu na hřišti museli použít defibrilátor. K příčině kolapsu nemohl zatím nic říct.

"Dnes ráno jsme s Christianem mluvili. Pozdravoval spoluhráče. Jeho stav je stabilizovaný, zůstane ale hospitalizován kvůli dalším vyšetřením," uvedl předtím dánský svaz na oficiálním twitterovém účtu. "Hráčům a realizačnímu týmu jsme poskytli krizovou asistenci a dál tu budou jeden pro druhého," dodali zástupci svazu.

Kodaň oněměla strachem. Lékaři bojovali o Eriksenův život, jeho stav je stabilizovaný

Videohovor se spoluhráčem všechny uklidnil. "Byla to pro hráče obrovská úleva, když měli možnost s Christianem mluvit," řekl sportovní ředitel svazu Peter Möller. "Pro mě bylo nejhezčí vidět Christiana se usmívat," doplnil trenér Kasper Hjulmand.

Dojemné gesto od Belgičana, poslal vzkaz Eriksenovi

Dánský tým jinak pro dnešek zrušil veškeré mediální aktivity. Mužstvo, kterým incident hluboce otřásl, nebude ani trénovat. Hráči se místo toho budou snažit zpracovat nepříjemný zážitek.

Eriksenův stav s napětím sledují i šéf Interu Milán Giuseppe Marotta, který se okamžitě spojil s lékařským týmem dánské reprezentace, a kardiolog hráčova bývalého klubu Tottenhamu Sanjay Sharma. Marotta odmítl spekulace, že Eriksen prodělal v Itálii bez příznaků covid-19, což se mohlo podepsat na jeho srdci.

Dánský gólman Kasper Schmeichel utěšuje na hřišti partnerku Christiana Eriksena Sabrinu.

Friedemann Vogel, ČTK/AP

"Neměl covid a nebyl ani očkovaný," řekl Marotta televizi Rai Sport. Právo zveřejnit další informace má podle něho jen dánský svaz.

Podle Sharmy měl Eriksen v Tottenhamu všechny lékařské testy naprosto bez problémů, pohled na bezvládně padajícího hráče ho prý ale vyděsil. "Pomyslel jsem si: 'Bože, je tam něco, co jsme přehlédli?' Ale díval jsem se znovu na všechny výsledky a všechno vypadá naprosto perfektně," uvedl pro Mail on Sunday.

Eriksen ze zhroutil ve 43. minutě duelu s Finskem ve chvíli, kdy na něj spoluhráč hodil míč z autu. Záchranáři museli devětadvacetiletému záložníkovi Interu přímo na trávníku poskytnout masáž srdce. Poté ho převezli do nemocnice. To už byla dánská opora při vědomí a před znovuzahájením utkání se spojila se spoluhráči. Dánsko nakonec podlehlo Finům 0:1.

Hjulmand s jednodenním odstupem dospěl k závěru, že byla chyba v utkání v sobotu pokračovat. "Je to složité. Ale po pravdě řečeno si nemyslím, že jsme měli zase jít na hřiště. Bylo to z mého pohledu špatné a tvrdé rozhodnutí nechat hráče, kteří byli v šoku, rozhodovat mezi těmito dvěma možnostmi: jestli hrát ten samý večer, nebo příští den," řekl Hjulmand a přiznal, že má kvůli tomu výčitky svědomí. "Možná jsme měli nasednout do autobusu a počkat, co bude zítra. To je můj pocit."

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..