Nepodařilo se nám doladit tým, přiznal loučící se Löw

29. června 2021 22:47 - Londýn

Osmifinálovým vyřazením s Anglií na fotbalovém mistrovství Evropy po prohře 0:2 se Joachim Löw rozloučil po 15 letech s působením v německé reprezentaci v roli hlavního trenéra. Přiznal, že od vypadnutí v základní skupině na světovém šampionátu před třemi lety má mužstvo problémy. Na příštím domácím Euru v roce 2024 by ale podle něj měli někteří hráči dosáhnout svého vrcholu. Sám si nyní hodlá odpočinout.

 

John Sibley, Reuters

Němci postoupili ze "skupiny smrti" s Francií, Portugalskem a Maďarskem ze druhého místa. Duel ve Wembley se dlouho hrál bez branek, v závěrečné čtvrthodině ale udeřili Raheem Sterling a Harry Kane.

"Pro nás všechny je to obrovské zklamání. Doufali jsme, že na turnaji dojdeme mnohem dál. Hodně jsme týmu věřili. V takových utkáních je naprosto nezbytné využít šance, které si vytvoříte. Timo Werner ani Thomas Müller bohužel své příležitosti nevyužili. Z vyřazení máme hodně špatný pocit," citoval web UEFA Löwa, který se rozhodl skončit u mužstva v březnu.

Po prohře s českým týmem konec! De Boer rezignoval

"Od roku 2018 máme problémy. Nepodařilo se nám doladit tým ani automatismy v naší hře na turnaji. Se všemi obtížemi v posledních dvou, třech letech jsme se pořád učili. Chyběla nám efektivita, lepší zakončení, možná i vyzrálost," uvedl jednašedesátiletý Löw, jehož u reprezentace nahradí jeho někdejší asistent Hans-Dieter Flick.

Němec Thomas Müller poté, co nevyužil obrovskou šanci na vyrovnání.

Frank Augstein, Reuters

Budoucnost národního týmu vidí optimisticky. "Někteří hráči z tohoto výběru budou na Euru 2024 na vrcholu. Budou vyspělejší, zkušenější a nemilosrdnější," řekl někdejší kouč Stuttgartu, istanbulského Fenerbahce nebo Austrie Vídeň.

Německo dovedl na mistrovství světa ke zlatu a bronzu, na evropském šampionátu s ním získal stříbro a dva bronzy. "Po 15 letech práce a se vší zodpovědností, která je s ní spojená, je nutné vzít si pauzu. Přijde doba, kdy najdete novou energii pro něco jiného. V současné chvíli nemám konkrétní plány," konstatoval Löw.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..