Rivalita šla stranou! Česká reprezentace ukázala před zápasem s Dány krásné gesto

3. července 2021 18:47 - Baku

Čeští fotbalisté před čtvrtfinálovým zápasem mistrovství Evropy v Baku podpořili dánského záložníka Christiana Eriksena, kterého v úvodu šampionátu postihl srdeční kolaps. Zastupující kapitán Tomáš Souček předal před výkopem Seveřanům dres se jménem a číslem nemocného středopolaře podepsaný všemi reprezentanty.

 

Wolfgang Rattay, Reuters

"Tohle je gesto, abychom podpořili Christiana Eriksena. Přejeme mu brzké uzdravení," uvedl ve videu na sociálních sítích kapitán Vladimír Darida, který začal čtvrtfinále jen na lavičce a dres tak dánskému kapitánovi Simonu Kjaerovi věnoval Souček.

Eriksen v první půli úvodního utkání Dánů ve skupině s Finskem (0:1) náhle zkolaboval a lékaři mu s použitím defibrilátoru zachránili život.

Devětadvacetiletý záložník Interu Milán poté během Eura podstoupil operaci, při níž dostal přístroj na hlídaní srdečního rytmu. Nyní je v rekonvalescenci a turnaj pro něj skončil.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..