Předsedo, nemohli bychom mít vyšší prémie? Fousek žádosti reprezentantů nevyhověl

9. července 2021 11:56 - Praha

Zdvojnásobit odměny za překvapivý postup přes Nizozemsko do čtvrtfinále EURO chtěli podle serveru Isport.cz čeští reprezentanti. S nápadem přišli za předsedou fotbalové asociace Petrem Fouskem den před zápasem s Dány. Před měsícem zvolený svazový šéf však jejich požadavku vyhověl jen částečně. Po prohře 1:2 a vyřazení získali alespoň dodatečný bonus nad původní plán ve výši 10 milionů korun.

 

Tolga Bozoglu, Reuters

Místo původně dohodnuté prémie 32 milionů korun chtěli čeští reprezentanti za postup mezi nejlepších osm celků na turnaji dvojnásobek, tedy 64 milionů. S návrhem přišli před týdnem den před čtvrtfinálovým utkáním s Dánskem v ázerbájdžánské metropoli Baku za předsedou fotbalové asociace Petrem Fouskem. Ten jim však podle serveru vstříc nevyšel.

„Během působení reprezentace na UEFA EURO 2020 jsme byli v permanentním kontaktu a snažili se vyhovět potřebám hráčů i realizačního týmu tak, aby byly poskytnuty maximální možné podmínky pro úspěch naší reprezentace na finálovém turnaji. V této souvislosti došlo také po utkání s Nizozemskem k setkání a diskusi na téma mimořádných finančních odměn. Ty byly řádně projednány a schváleny výkonným výborem před čtvrtfinále s Dánskem pro případ postupu týmu do semifinále," vysvětlil Petr Fousek.

Dánský střelec Thomas Delaney překonává Tomáše Vaclíka v brance české reprezentace během čtvrtfinále EURO.

Valentyn Ogirenko, Reuters

Před turnajem slíbené prémie však fotbalistům přeci jen narostly, údajně o sumu deset milionů pro tým.

EURO 2021

Mistrovství Evropy ve fotbale, jež se původně mělo hrát již před rokem, začíná 11. června a končí 11. července. EURO hostí jedenáct zemí, Česká fotbalová reprezentace postoupila ze skupiny z třetího místa a v osmifinále přehrála Nizozemsko. Finále šampionátu se hraje v legendárním Wembley.

„Ačkoli výsledkově utkání nevyšlo nakonec podle přání nás všech, rozhodli jsme se poté ve vedení FAČR přesto zmíněnou prémii národnímu mužstvu ponechat a ocenit tak jeho celkový přístup k reprezentaci i dosažené výsledky během celého turnaje. Jde o prostředky nad rámec schváleného a standardního prémiového řádu. Takto to bylo týmu také oznámeno ihned po návratu z Ázerbájdžánu a není tak opravdu důvod k tomu, aby se kdokoli cítil v tomto směru rozladěn. Reprezentace je výkladní skříní FAČR a její potřeby zůstanou prioritou i v budoucnosti," dodal Fousek.

Čeští reprezentanti včetně realizačního týmu by si za účast na hlavním turnaji a postup do čtvrtfinále měli nakonec rozdělit podle neveřejného klíče zhruba 170 milionů korun. V minulosti dělící mustr určoval hlavní trenér.

Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..