Královna popřála anglické reprezentaci před finále EURO hodně štěstí

10. července 2021 21:56 - Londýn/Praha

Anglickým fotbalistům popřála před nedělním finále mistrovství Evropy proti Itálii hodně štěstí britská královna Alžběta II. V dopise trenérovi Garethu Southgateovi připojila vzpomínku na to, jak v roce 1966 předávala po finále světového šampionátu ve Wembley domácímu týmu vítěznou trofej.

 

Laurence Griffiths, Reuters

"Chci vám pro zítřek popřát a vyjádřit naději, že do historie vejde nejen váš úspěch, ale také duch, odhodlání a hrdost, s nimiž jste vystupovali," napsala Alžběta II. fotbalistům. Anglie je ve finále velkého turnaje teprve podruhé a opět ho sehraje ve Wembley.

Anglickým hráčům se ozval i americký herec Tom Cruise, který pobývá v Londýně a dnes navštívil finále tenistek ve Wimbledonu mezi Karolínou Plíškovou a Australankou Ashleigh Bartyovou.

"Volal včera večer. Bylo to od něj milé. Nevím, jestli bude na zápase," řekl útočník Harry Kane BBC.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..