Southgate před finále ME vyzval fanoušky, aby nebučeli při italské hymně

11. července 2021 10:30 - Londýn

Trenér anglických fotbalistů Gareth Southgate před dnešním finále mistrovství Evropy s Itálií ve Wembley vyzval fanoušky, aby nebučeli při soupeřově hymně. Podle něj to soupeře ještě víc motivuje a vyburcuje.

 

Frank Augstein, Reuters

Příznivci na londýnském stadionu v průběhu šampionátu pravidelně narušovali hymny soupeřů a spolu s oslňováním dánského brankáře laserem před rozhodující penaltou v semifinále za to Anglie od UEFA dostala pokutu 30 tisíc eur.

"Je důležité, aby naši fanoušci respektovali hymnu soupeře," řekl Southgate. "Sami dobře víme, že když při zápasech venku bučí do naší hymny, tak nás to ještě víc vyhecuje. Tohle týmu nepomůže," dodal.

Anglie za bučení při hymnách a oslňování laserem dostala pokutu 30 tisíc eur

"Myslím, že můžeme soupeře zastrašit bučením v průběhu zápasu, ale hymna je něco jiného. Musíme ukázat respekt," uvedl Southgate, jehož výběr se pokusí ukončit dlouhé čekání na trofej. Posledním velkým úspěchem Anglie je triumf na mistrovství světa v roce 1966.

K respektu italské hymny vyzval i bývalý anglický reprezentant Gary Lineker. "Pokud máte to štěstí a sehnali jste lístky na finále, tak prosím, opravdu prosím, nebučte při italské hymně," napsal na twitteru.

"Za prvé: Je to naprostá pecka a stojí za to si ji poslechnout. A za druhé: Je to sakra neslušné, neuctivé a naprosto ubohé," přidal šedesátiletý Lineker.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..