Živě

Trenér fotbalových mistrů Evropy Mancini dostal Řád za zásluhy

16. července 2021 21:12

Trenér fotbalových mistrů Evropy Roberto Mancini dostal od italského prezidenta Sergia Mattarelly Řád za zásluhy. Hlava státu ocenila i další členy národního týmu, který v neděli ve Wembley po penaltovém rozstřelu s Anglií vyhrál finále Eura.

 

Carl Recine, Reuters

Celý národní tým přijal prezident ve Kvirinálském paláci den po vítězném finále, kdy se Italové vrátili do Říma. Dnes bylo oznámeno, že Mancini dostal Řád za zásluhy. Každý hráč vítězného týmu v čele s kapitánem Giorgiem Chellinim získal rytířský titul.

Prezident národního fotbalového svazu Gabriele Gravina, manažer týmu Gabriele Oriali a vedoucí mužstva Gianluca Vialli byli jmenováni velkodůstojníky.

Italský brankář Donnarumma si nechal po ME vytetovat obrázek vítězné trofeje

Itálie vyhrála fotbalové mistrovství Evropy podruhé, před letošním úspěchem to dokázala v roce 1968. K tomu mají italští fotbalisté čtyři světové tituly.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..