Rubriky:

Evropská liga

Mlha, která by se dala krájet. Pro koho se fotbal vlastně hrál? čertil se český kouč

9. listopadu 2018 10:19 - Záhřeb/Praha

Jako u pohádkového rybníka Brčálníku si mohli připadat fotbalisté Trnavy v zápase Evropské ligy proti Dinamu Záhřeb (1:3). Stadion Maksimir totiž pohltila hustá mlha, která podle trenéra slovenského mistra Radoslava Látala způsobila neregulérní podmínky pro fotbal.

 

Darko Bandic, ČTK/AP

„Avizoval jsem sudímu, že jsem neviděl na hráče na druhé straně hřiště. Apeloval jsem na to, aby se s tím něco dělalo, protože ty hráče na druhé straně jsem nemohl koučovat nebo hodnotit. Ale vše bylo na rozhodčích," konstatoval po utkání Látal. „Naštěstí aspoň vyměnili bílý míč za oranžový," dodal.

Trenér Trnavy Radoslav Látal při zápase se Záhřebem.

Darko Bandic

Mlha, která by se mluvou z pohádek o Rákosníčkovi dala krájet, omezovala výhled spíš příznivcům na tribunách a realizačním týmům než samotným hráčům. „Mlha byla samozřejmě nepříjemná, hlavně v momentech, když jste chtěl otočit hru na druhou stranu. Nebylo úplně zřetelně vidět, komu přihráváte," řekl pro Sport.cz záložník Jakub Rada.

"Viditelnost byla tak na padesát šedesát metrů. Ale určitě jsme kvůli mlze neprohráli," ujišťoval český středopolař, že třetí porážka Trnavy v EL nebyla zapříčiněna přírodními podmínkami.

Na mlhu doplatili fanoušci

Kouče Látala mrzela špatná viditelnost hlavně kvůli fanouškům. „Je mi jich líto. Absolvovali dlouhou cestu, aby viděli zápas, ale myslím, že neviděli vůbec nic. Proč nebo pro koho se fotbal vlastně hrál? My chceme zaplnit stadiony, ale doma hrajeme před prázdným stadionem a teď zase diváci nic neviděli," vzpomenul Látal situaci z minulého zápasu Trnavy proti Dinamu, na kterém po zásahu disciplinární komise UEFA nebyli fanoušci slovenského týmu.

https://www.facebook.com/wwwspartaksk/posts/2187607854591458

„Je to, jako bychom hráli dva zápasy bez fanoušků," povzdechl si český kouč.

Mlha na hřišti
Se silnou mlhou se museli v loňském ročníku Evropské ligy popasovat i hráči Zlína. Domácí zápas s Kodaní (1:1) byl dokonce na dvacet minut přerušen, aby se následně na hraně regulérnosti dohrál.

Trnava s lídrem skupiny D prohrála 1:3 a postup do jarní fáze se jí vzdálil. Ze třetího místa ztrácí na druhé Fenerbahce čtyři body.

Tabulka skupiny D Evropské ligy      
1. Dinamo Záhřeb 4 4 0 0 11:3 12
2. Fenerbahce 4 2 1 1 7:6 7
3. Trnava 4 1 0 3 3:7 3
4. Anderlecht 4 0 1 3 2:7 1
vat, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..