AC Milán dostal pokutu 12 milionu eur a podmíněný zákaz pohárů

14. prosince 2018 12:31 - Nyon

Fotbalový klub AC Milán dostal od UEFA pokutu 12 milionů eur (310 milionů korun) a podmíněné vyřazení na jednu sezonu z evropských pohárů za porušení finanční fair play. Pohárový distanc vstoupí v platnost, pokud italský tým nebude mít do června roku 2021 v rovnováze své fotbalové příjmy a výdaje.

 

Antonio Calanni, ČTK/AP

UEFA udělila Milánu jednu z největších pokut od zavedení sankcí za porušení finanční fair play v roce 2014. Tehdy Manchester City a Paris Saint-Germain přišly o 20 milionů eur.

Trest evropská fotbalová unie oznámila den poté, co Milán překvapivě vypadl v základní skupině Evropské ligy. Pokutu zaplatí mimo jiné právě z prize money.

Potrestán byl už dřív

UEFA v červnu původně za porušení finančních pravidel vyřadila Milán už z tohoto ročníku EL. Klub však uspěl s odvoláním u Arbitrážního soudu pro sport (CAS), jenž označil trest za nepřiměřeně přísný vzhledem k tomu, že Milán v červnu začal fungovat pod obchodním plánem nových vlastníků.

Americký hedge fond Elliott v létě převzal AC Milán poté, co mu dosavadní čínský majitel Li Jung-chung nedokázal splatit dluh ve výši 300 milionů eur. Čínští vlastníci koupili klub loni od dlouholetého majitele Silvia Berlusconiho. Následně si vzali vysokou půjčku a za posily utratili zhruba 200 milionů eur, čímž podle UEFA porušili pravidlo o vyrovnanosti výdajů a příjmů.

I proti dnešnímu trestu se může Milán odvolat k CAS.

ČTK

Časová osa: Evropská liga

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..