Živě

Ostuda fanoušků Chelsea v Praze! V hospodě o hvězdě soupeře skandovali, že je atentátník. A není to jediný průšvih...

12. dubna 2019 13:09 - Praha

Chelsea už v neděli čeká další důležitý duel s Liverpoolem. Nepěknou upoutávku na něj ale připravili někteří příznivci Blues, kteří během svého pobytu v Česku svému klubu neudělali zrovna nejlepší vizitku. V jedné z pražských hospod před čtvrtfinálovým zápasem Evropské ligy mezi Slavií a Chelsea totiž na melodii známé písně September od Earth, Wind & Fire zpívali „Salah is a bomber“, tedy v překladu Salah je atentátník. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

 

Paul Childs, Reuters

Krátké video, na kterém je zachycena skupinka fanoušků skandujících urážlivý popěvek, bylo umístěno na internet ještě před začátkem zápasu. Tři fanoušci, kteří byli u vchodu do Edenu identifikováni, že se do popěvku zapojili, pak nebyli na stadion vpuštěni.

Chelsea jejich chování jednoznačně odsoudila s tím, že proti dotyčným jedincům podnikne nejtvrdší možná opatření. K věci se vyjádřil i Liverpool, který video označil za nebezpečné a zneklidňující.

Celá situace je o to odpornější, že Salah v minulosti v Chelsea chvíli hrál. Chování fanoušků neodsoudil pouze klub ve svém vyjádření, ale třeba i hvězda Chelsea Olivier Giroud.

„Myslím, že tihle lidé by neměli patřit k Chelsea,“ řekl po zápase striktně. „Jsme stoprocentně za Mo Salahem. Dnes by se takové věci neměly dít,“ dodal.

Olivier Giroud z Chelsea popěvek jednoznačně odsoudil.

Matthew Childs, Reuters

Další průšvihy fanoušků Chelsea

Pro příznivce Chelsea to není první průšvih. Před Vánocemi v zápase s MOL Vidi prý někteří fanoušci londýnského klubu zpívali antisemitské chorály a víkend nato byla skupina hooligans zvaná Chelsea Headhunters v Budapešti vyfocena s vlajkou s nacistickými symboly.

To celé se stalo jen pár dní potom, co měl být hráč Manchesteru City Raheem Sterling vystaven údajným rasistickým nadávkám právě v zápase s Chelsea.

Ani co se Salaha týká, to není poprvé, kdy je hráč, jenž je muslimského vyznání, terčem podobného chování. V ne úplně dávném zápase Liverpoolu s West Hamem ho na základě jeho víry velmi sprostě urážel fanoušek přímo během zápasu.

Fotbalista Mohamed Salah se stal hlavní postavou nepřijatelného popěvků fanoušků Chelsea.

Carl Recine, Reuters

Jakkoli kluby obecně toto chování odmítají a bojují proti němu (třeba i pomocí zákazu vstupů na stadion), stále se objevuje. Znamená to snad, že se na britských stadionech situace mění?

Že se v zemi, která je tak často, co se fandění týká, dávána za vzor, rasismus, xenofobie a další formy nepřijatelného chování rozmáhají? Či jde o ojedinělé případy? Anebo si jen více všímáme něčeho, co se dělo vždy?

Fanoušky Slavie chválil i Tvrdík

Jaký kontrast k těmto fanouškům vytvořili slávisté, kteří se chovali vzorně. Sešívaní museli pykat za Genk a měli uzavřené tři sektory, svým hráčům ale i tak vytvořili skvělou atmosféru a snažili se vyvarovat jakéhokoli chování, které by vedlo k dalším trestům.

Celý večer se tak na stadionu obešel bez jediného problému ze strany diváků. Za skvělou reprezentaci klubu fanouškům nakonec na Twitteru poděkoval i předseda klubového představenstva Jaroslav Tvrdík.

bak, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..