Rubriky:

Evropská liga

Rychlý verdikt! Za rvačku v Bratislavě poslal soud fanoušky na půl roku do vězení

14. července 2019 19:16 - Bratislava

Žádné velké průtahy! Na půl roku do vězení poslal dnes bratislavský soud sedm cizinců, jež čelili obžalobě za hromadnou bitku fotbalových fanoušků, při které výtržníci ve středu večer zdemolovali v centru slovenské metropole vybavení několika restaurací. O verdiktu informovala s odvoláním na vyjádření mluvčího soudu Pavola Adamčiaka slovenská média. Rozhodnutí soudu je pravomocné, po odpykání trestu budou odsouzení Nizozemci a Poláci na tři roky vyhoštěni ze Slovenska.

"Ze strany soudu jde o rozhodnutí o nepodmíněném trestu odnětí svobody vzhledem k závažnosti skutku a ke generální prevenci do budoucna," uvedl Adamčiak.

Policie po rvačce zadržela dohromady 107 lidí z Bulharska, Polska a Nizozemska. Následně obvinila z výtržnictví čtyři Nizozemce a tři Poláky, kteří ve zrychleném řízení stanuli před soudem. Proti verdiktu se neodvolali. Po odpykání poloviny trestu budou moci požádat o podmíněné propuštění na svobodu.

Podle médií se porvali radikální fanoušci polského týmu Cracovia Krakov a bulharského klubu Levski Sofia, jejichž hráči ve čtvrtek nastoupili na Slovensku na pohárová utkání. Polské fanoušky podle dostupných informací přišli podpořit i fanoušci nizozemského klubu Ajax Amsterodam. Při hromadné bitce, která si vyžádala 17 zraněných fanoušků, výtržníci po sobě házeli i židle.

ČTK, Sport.cz

  5:0 Manchester Utd. - Bruggy 5:0   dohráno
20200227T21:00:00+0100
Manchester Utd. vs. Bruggy
Manchester Utd. vs. Bruggy
Manchester Utd.
Bruggy

Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..