David Jarolím penaltu proti Slavii kopat nechtěl

5. prosince 2008 11:09 - PRAHA

Nejuchal jako spoluhráči. Poděkoval fanouškům, kteří dorazili do Prahy, a pak kapitán německého Hamburku David Jarolím bez projevů emocí zamířil do šaten stadiónu v Edenu. Právě přispěl k vyřazení Slavie, kterou vede jeho otec Karel a v záloze hraje bratranec Marek. "„Samozřejmě, že cítím trošku lítosti. Přál bych si, aby postoupil Hamburk i Slavia jako před třemi lety," podotkl po utkání kapitán německého celku.

„Po domácím utkání s Ajaxem, které jsem zkazil, ale bylo jasné, že do další fáze půjde jen jeden z nás. A pochopitelně jsem si přál, aby uspěl Hamburk,“ vyprávěl devětadvacetiletý záložník.

Dobře věděl, že jeho tým v Praze neoslnil. „Nehráli jsme fotbal, který by se líbil. Moc jsme toho směrem dopředu nepředvedli. Ale přijeli jsme pro tři body znamenající postup a tenhle úkol jsme splnili. Splnili jsme taktické pokyny, hráli jsme velice kompaktně a Slavii jsme nepustili do žádné šance,“ říkal David Jarolím navlečený do slávistického dresu bratrance Marka. 

Zápas Slavia vs. Hamburk na Sport.cz
ON-LINESlavia - Hamburk 0:2
REFERÁTSlavia po prohře s Hamburkem nepostoupí
OHLASYVaniaka rozčílil filmař Jarolím
VANIAKČervenou kartu jsem ještě nedostal
JAROLÍMProti Slavii jsem penaltu kopat nechtěl
TISKHamburku stačilo proti mdlé Slavii bránit

„Ani jsme se během utkání mockrát nepotkali. Většinou jsme jen bránili,“ rekapituloval průběh devadesáti minut čtvrteční noci David Jarolím. Po jeho průniku, který Vaniak zastavil faulem, Hamburk druhým gólem z penalty pečetil postup. „Faul to byl jasný. Ale myslím, že rozhodčí Martina vylučovat nemusel. Potrestal Slavii penaltou, červená karta byla zbytečná. Celkově řídil zápas dost zvláštně,“ uvedl.

V Hamburku patří mezi vybrané exekutory penalt. „Kdyby nešlo o Slavii, asi bych ji kopat šel. Ale za téhle situace jsem nechtěl. Navíc jsem byl tím faulovaný a v klubu ctíme dohodu, že takový fotbalista pokutový kop nezahrává,“ vysvětlil.

S otcem si po zápase promluvit nestačil, ale schůzka s rodinnými příslušníky byla v plánu, protože Hamburk odlétal z Prahy až v pátek dopoledne. „Pro tátu nebyl čtvrteční večer moc příjemný. Prohráli a ještě musel na tribunu,“ věděl David Jarolím.

Situaci, kdy po prvním gólu musel trenér Slavie opustit lavičku, neviděl. „Je pochopitelné, že trenér prožívá zápas trošku jinak než hráči. A emoce v tak důležitém utkání pracují. Nevím přesně, jak se vše seběhlo ani jestli táta asistentovi něco řekl. Ale na jeho obranu musím zopakovat, že turecký rozhodčí vedl utkání fakt divně.“

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..