LIVERPOOL

Bouřlivák Tomáš Řepka si nic nenechal líbit ani v Liverpoolu. Řízný kapitán Sparty dal v odvetném utkání 2. kola Evropské ligy na hřišti Reds divákům domácího týmu gestem najevo, že z nich nemá strach. Pak přidal ještě jedno nevybíravé gesto, které zachytily televizní kamery...

Tomáš Řepka spílá tribunám na Anfield Road

Byl to pro mnohé snad až nečekaně napínavý zápas. Sparta držela na hřišti favorizovaného Liverpoolu dlouhou dobu nadějný bezbrankový výsledek a srdcař Řepka bojoval jako lev. V 76. minutě zpracoval na hranici vlastního pokutového území míč na prsou a odkopl ho do bezpečí.

Z hlediště se však začalo ozývat volání, že stoper pražského týmu zahrál rukou. A to se Řepkovi nelíbilo. Posunky se snažil domácí publikum vyhecovat. Jak zachytily kamery, Řepka skutečně zpracoval míč čistým způsobem. Odhalily však také neslušné gesto, které později k tribunám vyslal...

Sparta nakonec nadějný výsledek neudržela, Liverpool zvítězil 1:0 po brance Dirka Kuijta z 86. minuty a pražský tým ze soutěže vypadl.