Morávek nestíhal zvedat mobil, z plzeňského losu je nadšený

17. prosince 2011 13:19 - GELSENKIRCHEN/PRAHA

Telefon mu drnčel jako o závod. Od losu jarního play-off Evropské ligy už uběhlo pár desítek minut a záložník Schalke Jan Morávek byl na roztrhání. „Je to k nezastavení,“ usmíval se český borec ve službách příštího soupeře úřadujícího českého šampióna.

 

Martin Meissner, ČTK/AP

„Osobně jsem z losu nadšený. A myslím, že lidé v klubu taky. Každý jsme to sledovali individuálně, protože trénink jsme měli naplánovaný až na čtvrtou odpoledne. Každopádně Plzeň byla jedním z protivníků, který se v šatně hodně skloňoval,“ vyprávěl ochotně Morávek.

„Myslím, že spokojeni jsou i na západě Čech. Německý klub je pro ně určitě atraktivní a budou hrát v aréně pro šedesát tisíc lidí, což je velký zážitek,“ přemítal bývalý hráč Bohemians 1905.

Momentálně léčí natržený stehenní sval. Do konce roku bude jen rehabilitovat. „Mám trošku jiný program než spoluhráči. Absolvuju procedury na stadiónu, a tak nejsme v úplně bezprostředním kontaktu. Ale i tak se lidé z klubu hned pídili po informacích. Dělal jsem rozhovor na klubové stránky. Šlo spíš jen o takové obecné informace. Každopádně pro mě vidina střetu s Plzní představuje velkou motivaci,“ popisoval Morávek.

Jan Morávek v dresu Schalke 04 (vlevo) se raduje ze své premiérové branky v Bundeslize se svým spoluhráčem Jeffersonem Farfanem.Jan Morávek v dresu Schalke 04 (vlevo) se raduje ze své premiérové branky v Bundeslize se svým spoluhráčem Jeffersonem Farfanem.foto: ČTK/AP/Martin Meissner

„Sice v kádru Západočechů nemám vyloženě žádného velkého kamaráda, ale napnu všechny síly, abych byl zdravotně fit na začátek přípravy, popral se o místo v základní sestavě a mohl proti Plzni nastoupit,“ říkal zaníceně.

Schalke se na dovolenou rozjede ve středu, první trénink mají borci z Gelsenkirchenu 3. ledna. O dva dny později odletí na soustředění do Kataru. „Už mám domluvené nějaké masáže a procedury i doma v Česku během dovolené. Nic nechci ponechat náhodě,“ přiznal Morávek, že vánoční svátky v jeho podání zcela klidné nebudou.

Radek Malina, Právo

  Arsenal - Villarreal dnes 21:00
20210506T21:00:00+0200
Arsenal vs. Villarreal
Arsenal vs. Villarreal
Arsenal
Villarreal
  AS Řím - Manchester Utd. dnes 21:00
20210506T21:00:00+0200
AS Řím vs. Manchester Utd.
AS Řím vs. Manchester Utd.
AS Řím
Manchester Utd.

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas hostí Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..