Živě

Zase nepoklekli. Slávisté ani před odvetou hnutí Black Lives Matter nepodpořili

15. dubna 2021 21:10 - Praha

Fotbalisté Slavie ani před úvodním hvizdem odvety čtvrtfinále Evropské ligy proti Arsenalu nepoklekli a stejně jako v Londýně se chytli kolem ramen u středového kruhu. Hráči Gunners i hlavní rozhodčí naopak na podporu hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) poklekli.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Stejná scéna se odehrála minulý týden v Londýně na Emirates Stadium. Tehdy neměl pro rozhodnutí slávistů velké pochopení švédský rozhodčí Andreas Ekberg. Sudí fotbalistům českého mistra naznačil, aby zaujali před zápasem pozici v pokleku. Když viděl, že se svojí iniciativou neuspěje, tak se přidal k hráčům Arsenalu sám.

Gesto Slavie hojně komentovala tamní media. „Slavia odmítla pokleknout a místo toho před zápasem Evropské ligy s Arsenalem STOJÍ," hlásil bezprostředně například titulek online serveru deníku Daily Mail.

roj, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utkala se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..