Slavia varuje fanoušky: Do Polska nejezděte. Když se tam vydáte, hlavně nenápadně!

24. srpna 2021 17:18 - Praha

Evropská liga? Nebo snad jen třetí evropská soutěž v pořadí - Konferenční liga? Odpověď na tyto otázky dá fotbalové Slavii ve čtvrtek od 21:00 klíčový zápas v boji o Evropskou ligu na půdě Legie Varšava. Jistotu mají Pražané jedinou, utkání odehrají bez podpory fanoušků v sektoru hostů. Platí rozhodnutí UEFA, že hostující klub nedostane obvyklý sektor hostí, ani žádné další vstupenky. UEFA se tak snaží bránit šíření infekce covid-19. „Vyzýváme proto fanoušky, aby na zápas necestovali," žádá Slavia na internetových stránkách klubu.

 

Dalibor Glück, ČTK

Podle nařízení UEFA platí následující pravidlo. Aby byla zachována sportovní férovost, každý tým bude mít možnost hrát před domácími fanoušky v souladu s rozhodnutím místních odpovědných úřadů. Situace bude přezkoumána až před skupinovou fázi všech tří Evropských soutěží. „Rozhodnutí platí i pro zápas Slavie ve Varšavě. Slavia nemá nárok na žádné vstupenky," upozorňuje klub z Edenu své příznivce.

Stejně jako třeba v případě pražské Sparty při utkání ve Vídni, kde se na stadionu objevili příznivci Letenských, se i v případě Slavie dá očekávat, že někteří fans přesto cestu do Polska podniknou. „Pokud se do hlavního polského města přesto vydáte, důrazně doporučujeme chovat se nenápadně. Varujeme před chozením po městě v sešívaných symbolech a zpíváním slávistických chorálů," stojí na internetových stránkách vršovického klub.

Legia má na odvetu se Slavií zavřenou tribunu s kotlem

„Pro všechny případy bude ve městě i na stadionu přítomen zaměstnanec Slavie určený pro komunikaci s fanoušky a na něj se můžete v případě potřeby obrátit na twitterovém profilu a ve facebookové skupině. Vstupenky však zařídit nemůže a neumí!" upozorňuje Slavia.

Hvězda NHL bouřila v Edenu! Pastrňák řádil do půli těla v kotli Baníku

I polský klub však řeší problém, kvůli chování fanoušků je uzavřena tribuna Sever, kde sídlí kotel a nejtvrdší jádro příznivců Legie.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga UEFA 2021/22

Filtr článků - Evropská liga


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..