Rubriky:

Evropská liga

Fotbalisty Olomouce v Evropské lize nahradí Mladá Boleslav

22. června 2012 14:26 - Praha

Fotbalisté Mladé Boleslavi si zahrají druhé předkolo Evropské ligu. Do druhé nejprestižnější evropské pohárové soutěže se dostali místo Sigmy Olomouc, které navzdory triumfu v Poháru České pošty start nepovolila UEFA kvůli účasti v korupční aféře s Bohemians Praha. Pražská Sparta se zároveň posunula místo Olomouce ze druhého do třetího předkola. Potvrdil to generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

 

Petr Horník, Právo

"Na UEFA jsme poslali žádost o zařazení našeho jiného českého zástupce pro kvalifikaci Evropské ligy. UEFA nám potvrdila, že ČR neztrácí místo za vyřazenou Olomouc a tím pádem do losování druhého předkola bude zařazena Mladá Boleslav. Nyní už finišujeme potřebnou administrativu," řekl Řepka. "Znamená to také to, že Sparta se posune do třetího předkola," dodal.

Sigma si účast v pohárech zajistila výhrou 1:0 ve finále domácího poháru nad Spartou. Evropská fotbalová unie však uplatňuje pravidlo, podle něhož nesmí hrát evropské poháry týmy, které měly potíže s korupcí. Loni na to doplatil Fenerbahce Istanbul, který byl těsně před losem vyřazen z Ligy mistrů.

Na řadu by tak měl přijít druhý finalista poháru, kterým byla Sparta. Ta si však účast v Evropské lize zajistila už prostřednictvím druhého místa v lize podobně jako třetí Plzeň. A tak se dostalo až na čtvrtou Mladou Boleslav.

Kádr se kvůli Evropské lize měnit nebude

"Olomouce je nám líto, nečekali jsme takové rozhodnutí," řekl sportovní ředitel Ladislav Minář. "Nyní musíme připravit všechny potřebné podklady pro UEFA. Upravit musíme také přípravu našeho týmu vhledem k soupeřům a soustředění, které jsme měli naplánované. Rozhodně ale nebudeme v tuto chvíli díky pohárům nějakým radikálním způsobem měnit a doplňovat kádr. Hráče, o které jsme měli zájem, máme připravené a čekáme jen na jejich zaregistrování," dodal.

Olomouc pyká za korupční kauzu, která se táhne do roku 2009. Hanáci tehdy v posledním ligovém kole porazili Bohemians Praha 3:0 a zajistili si účast v pohárech. Šéf střížkovského klubu Karel Kapr o mnoho měsíců později obvinil brankáře Sigmy Petra Drobisze, že se pokusil hostující hráče podplatit částkou 300 tisíc korun.

Celá kauza se dlouhou dobu táhla, disciplinární komise FAČR nakonec potrestala obě strany. Olomouc dostala pokutu čtyři miliony korun a v tabulce jí bylo odečteno devět bodů. Přesto se Hanáci v uplynulé sezoně dokázali v nejvyšší soutěži zachránit. Případ stále řeší soudy.

ČTK

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..