Betis v osmifinále EL ukončil dvouleté čekání na výhru v derby

14. března 2014 12:09 - Madrid

Ve španělské nejvyšší soutěži je sice dělí třináct míst, přesto sevillské derby v úvodním osmifinále Evropské ligy ovládli hráči posledního Betisu. Po čtvrteční výhře 2:0 navíc ukončili dvouleté čekání na vítězství na stadionu FC Sevilla.

 

Marcelo Del Pozo, Reuters

"Mám velkou radost a nejen proto, že jsem dal gól. Ale konečně jsem se dočkal prvního vítězství v derby," řekl na webu UEFA brazilský útočník Léo Baptistao, který v 15. minutě otevřel skóre. "Navíc to bylo historicky první sevillské derby v evropských pohárech," přidal.

Moc šancí jsme neměli

"Moc šancí jsme neměli, ale dokázali jsme je proměnit. Také nás podržel brankář Adán, jsme moc rádi, že ho máme," uvedl bývalý hráč Atlética Madrid, na jehož úvodní gól navázal v 77. minutě záložník s příhodným příjmením Salvador Sevilla.

Betis naposledy vyhrál městské derby v květnu 2012. Nedaří se mu ani v lize, kde mu patří poslední místo. Od sedmé Sevilly ho dělí 23 bodů. "Lépe to dopadnout nemohlo. Ale pořád nás ještě doma čeká náročných devadesát minut a nebude to vůbec lehké," prohlásil Sevilla.

Náročnou odvetu slibuje i záložník FC Sevilla Vicente Iborra. "Jsme zklamaní, ale je před námi odveta, ve které to můžeme otočit. A myslím, že na to máme," připomněl dvě předchozí derby, ve kterých jeho tým rozstřílel Betis 5:1 a 4:0.

ČTK

  Slavia - Arsenal dnes 21:00
20210415T21:00:00+0200
Slavia vs. Arsenal
Slavia vs. Arsenal
Slavia
Arsenal

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..