Ostuda! Zápas Sparty v Bratislavě narušili hostující chuligáni

23. října 2014 19:59 - Bratislava
(Aktualizováno: 23. října 2014 20:39)

Chuligáni pražské Sparty se postarali o přerušení čtvrtečního zápasu Evropské ligy na hřišti Slovanu Bratislava. Kvůli řádění hostujících fanoušků byl duel ve 40. minutě přerušen. Sparťanští ultras prolomili plot sektoru pro hosty a pronikli na vedlejší tribunu stadiónu Pasienky, kde napadli několik domácích příznivců. Situaci uklidnil až zásah policejních těžkooděnců. Po více než půlhodinové pauze se pokračovalo, Letenští nakonec vyhráli 3:0.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Příznivci Sparty o sobě dávali od začátku zápasu vědět a nejprve skandovali urážlivé pokřiky a naházeli na plochu světlici a několik sedaček. Čtyři minuty před přestávkou se jim podařilo prolomit dvě bariéry jejich sektoru a pronikli mezi fanoušky Slovanu.

Když několik domácích příznivců uteklo před sparťanskými chuligány na atletickou dráhu vedle hrací plochy, švédský rozhodčí Martin Strömbergsson zápas přerušil a hráči odešli do kabin. Řádění se nejprve pokusila zastavit bezpečnostní služba, ale neúspěšně. Situaci uklidnil až příchod policejních těžkooděnců, byť s notnou prodlevou.

Bezpečnostní komise UEFA po zhruba třicetiminutové pauze rozhodla, že se zápas dohraje. Příznivci však byli prostřednictvím hlasatele varováni, že v případě dalších problémů bude utkání ukončeno.

Slovenská policie zatím neinformovala, zda v souvislosti s výtržnostmi na stadiónu během utkání zadržela nějaké chuligány.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..