Rubriky:

Evropská liga

Sparta zaplatí za své chuligány přes dva milióny korun a má podmíněně zavřený stadión

30. října 2014 17:35 - Nyon
(Aktualizováno: 30. října 2014 18:31)

Skandál v repríze federálního derby po 21 letech nemohl zůstat nepotrestán. A fotbalová Sparta se kvůli řádění svých fanoušků během utkání Evropské ligy na stadiónu Slovanu Bratislava prohne. Zaplatí pokutu 80 tisíc eur (2,25 miliónu korun), navíc má na jeden zápas zavřený stadión s podmínkou na dva roky. Pro Sport.cz to sdělil člen disciplinární komise UEFA Rudolf Řepka. Slovan zaplatí pokutu 50 tisíc eur (1,4 miliónu korun).

 

Jan Koller, ČTK

Na hřišti Sparta na Pasienkách vyhrála 3:0. Vzhledem k výtržnostem svých fanoušků však šlo o příslovečné vítězství Pyrrhovo. Chuligáni ze sparťanského sektoru prolomili plot a střetli se s ultras Slovanu. Kvůli válce v hledišti musel být zápas na 40 minut přerušen a UEFA zahájila s oběma kluby disciplinární řízení.

„Už máme víc informací než bezprostředně po utkání. K zásadním patří zjištění, že celou situaci vyeskalovala skupinka lidí hlásící se ke Slovanu, která se zezadu natlačila do sektoru s fanoušky Sparty," hájil se letenský klub prostřednictvím mluvčího Ondřeje Kasíka.

Letenský klub nyní analyzuje verdikt disciplinární komise, je však připraven tučnou pokutu vymáhat. „Sparta podá trestní oznámení na neznámého pachatele a je připravena škodu, která klubu vznikla, soudně vymáhat," reagoval český mistr na svých webových stránkách.

Jak Sparta platí za své fanoušky v Evropě:  
Slovan - Sparta 2014/15 80 tisíc eur
Sparta - CSKA Moskva 2010/11 20 tisíc eur
Sparta - Lech Poznaň 2010/11 25 tisíc eur
Sparta - Kodaň 2009/10 20 tisíc eur
Sparta - Eindhoven 2009/10 10 tisíc eur
Sparta - Ajax 2005/06 50 tisíc švýc. franků
Thun - Sparta 2005/06 60 tisíc švýc. franků
Sparta - Lyon 2004/05 50 tisíc švýc. franků
Sparta - Spartak Moskva 2004/05 50 tisíc švýc. franků
Pokuty za poslední období již přesáhly 10 miliónů korun...  

Slovan dostal menší trest

Incident odsoudil také slovenský klub, podle kterého se skupina příznivců Sparty násilně dostala ze svého sektoru a napadla domácí fanoušky. Klub přiznal pochybení pořadatelů.

„Celá situace nás velmi mrzí a chceme se omluvit všem divákům přítomným na tomto utkání. V sektoru hostí propuklo něco, co se nemělo stát, a my vynaložíme maximální úsilí, aby se něco podobného už neopakovalo. Mezi naše opatření budou patřit i interní postihy," avizoval Dušan Tittel, generální ředitel klubu.

Český mistr dostal větší trest než domácí Slovan, který za nedostatečnou pořadatelskou službu dostal pokutu 50 tisíc eur (asi 1,4 miliónu korun).

Oba kluby se mohou proti trestu odvolat, Sparta bude tuto variantu zvažovat.

dos, elt, Sport.cz

Bude se podle vás podobný incident s diváky opakovat v dalším vzájemném utkání na Spartě?


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..