V Poháru UEFA se trápili domácí a také Češi

Černý den domácích týmů přinesl první hrací den třetího kola Poháru UEFA, v němž se hrály úvodní zápasy o postup do osmifinále. Hned úvodní čtyři zápasy přinesly prohry domácích celků, jejichž střelci se nedokázali prosadit. Ve středu se nedařilo ani českým fotbalistům a jejich mužstva prohrála. Odvety se hrají za týden.

Nejméně povedený večer zažili fanoušci v Berlíně, kde Hertha prohrála 0:1 s Rapidem Bukurešť. Německý klub tíhu porážky neunesl a do Rumunska pojede dohánět jednobrankové manko oslaben o vyloučené Boatenga s Madlungem.

Václav Svěrkoš u dramatické závěrečné dvacetiminutovky chyběl, neboť byl v 65. minutě střídán. Krátce poté hosté z penalty vstřelili jediný gól zápasu a hráči v modrých dresech opouštěli trávník za hromového pískotu.

Nedařilo se ani české kolonii v Artmedii Bratislava, která prohrála v Trnavě 0:1 s Levski Sofia. Lukáš Hartig a Daniel Tchuř byli v základní sestavě, Aleš Urbánek do hry nezasáhl.

Plašilovo Monako prohrálo v Basileji

Výhrou na horké soupeřově půdě začal také Racing Štrasburk. Ve francouzské lize se alsaský klub trápí v pásmu sestupu, ale v pohárové Evropě už má osmifinále na dosah. Dnes vyhrál 2:0 na půdě bulharského klubu Litex Loveč.

Pověst domácích týmů zachraňovala Basilej, ale na výhru nad Monakem se nadřela. Až dvanáct minut před koncem vstřelil Degen vítězný gól. Český reprezentant Jaroslav Plašil v té době už nebyl na hřišti, v 65. minutě vystřídal.

Vedle Štrasburku uspěl také další francouzský zástupce z Lille, který měl v duelu s nerozehraným Šachtarem Doněck nakročeno k jasné výhře. Ještě minutu před koncem domácí vedli 3:0, ale pak dvakrát inkasovali a hosté mají velkou naději v odvetě bojovat o postup. V sestavě ukrajinského týmu se objevil Tomáš Hübschman, gólman Jan Laštůvka usedl jen mezi náhradníky.

Pohár UEFA - 3. kolo
Litex Loveč - Racing Štrasburk 0:2 (0:1)
Branky: 2. Le Pen, 83. Diané. Gilewski (Pol.).
Lokomotiv Moskva - FC Sevilla 0:1 (0:0)
Branka: 75. Jordi. Rozhodčí: Bennett (Angl.).
Artmedia Bratislava - Levski Sofia 0:1 (0:1)
Branka: 9. E. Angelov. Rozhodčí: Duhamel (Fr.).
Hertha Berlín - Rapid Bukurešť 0:1 (0:0)
Branka: 68. Negru z pen. Rozhodčí: Itturalde González (Špan.). ČK: 74. Boateng, 84. Madlung (oba Hertha).
Basilej - Monako 1:0 (0:0)
Branka: 78. Degen. Rozhodčí: Vink (Niz.).
Lille - Šachtar Doněck 3:2 (1:0)
Branky: 19. Fauvergue, 57. Dernis, 77. Odemwingie - 89. Brandao, 90+1. Marica. Rozhodčí: Paparesta (It.).
Schalke 04 - Espaňol Barcelona 2:1 (0:1)
Branky: 67. Bordon, 88. Ernst - 34. Luis García. Rozhodčí: Rosetti (It.).
Bolton - Marseille 0:0
Rozhodčí: Benquerenca (Portug.).
Udine - Lens 3:0 (1:0)
Branky: 61. a 82. Baretto, 36. Di Natale. Rozhodčí: Mejuto González (Šp.).
Club Bruggy - AS Řím 1:2 (0:1)
Branky: 61. Portillo - 44. vlastní Vanaudenaerde, 77. Perrotta. Rozhodčí: Baskakov (Rus.). ČK: 27. De Rossi (AS Řím.).
Betis Sevilla - Alkmaar 2:0 (0:0)
Branky: 70. Tardelli, 79. Robert. Rozhodčí: Ivanov (Rus.).