Tažení Artmedie pohárovou Evropu skončilo v Sofii

Tažení fotbalistů bratislavské Artmedie pohárovou Evropou neuťal ani Celtic Glasgow, ani FC Porto, ale daleko méně slavné Levski Sofia. Obrana Artmedie znovu neuhlídala Angelova a ten jí po gólu v prvním zápase dal v Sofii další dva. Hosty vedl dočasný kouč Michal Hipp. A nasadil do hry všechny tři Čechy: Hartiga, Urbánka i Tchuře.

Čtvrtfinále si možná nezahraje ani jeden z Jarolímů. Karel s Lukášem vypadli v dresu Slavie s Palermem, Hamburk, kde působí reprezentant David, sice postoupil, ale českého záložníka čeká trest minimálně na jeden zápas za červenou kartu. Jarolím během pěti minut v utkání s Thunem nasbíral dvě žlutá napomenutí za faul a hraní rukou. O postupu přemožitelů pražské Slavie ze skupiny rozhodl dvěma brankami kapitán Van Buyten.

Petrželův Petrohrad postoupil

Mezi elitní šestnáctkou je také Zenit Petrohrad. Kouč Vlastimil Petržela jej převedl přes Trondheim, když jeho tým vyhrál i druhý zápas a opět se na úspěchu podílel kanonýr Keržakov. Postup slavil na hřišti i Radek Šírl. Zápas nedochytal Slovák Čontofalský, jenž se ve 24. minutě zranil.

Šachtar Doněck ani letos slibovaný úspěch v pohárové Evropě nevybojuje. Francouzskému Lille nedokázal dát doma gól, přitom mu k postupu stačilo vsítit jediný. Marné snažení svých spoluhráčů sledovali brankář Jan Laštůvka a stoper Tomáš Hübschman jen z lavičky náhradníků.

Oba týmy z Bukurešti pokračují

Steaua Bukurešť hrála po šestnácti letech doma před vyprodaným stadionem a její hráči na to evidentně nejsou zvyklí. Bouřlivou atmosféru neunesli a mohli být rádi, že měli z prvního zápasu dostatečný náskok. Dnes je Heerenveen porazil Brugginkovou trefou z 85. minuty 1:0.

Rapid Bukurešť ani ve svém šestém domácím zápase v tomto ročníku soutěže neinkasoval. Díky výhře nad berlínskou Herthou si vypracoval na svém stadionu úctyhodné skóre 14:0. Dnes byl možná nejblíže k tomu, aby na něm poprvé na evropské scéně kapituloval, jenže Svěrkoš trefil ve 40. minutě pouze tyč.

Český útočník, který v pondělí dostal premiérovou pozvánku do seniorské reprezentace, pak zavinil trestný kop. Po něm se prosadil Daniel Niculae a sebral Hertě poslední zbytky naděje na postup.

Monako nečekaně ztroskotalo na Basileji. Předloňský finalista Ligy mistrů přitom dnes po dvaceti minutách dorovnal ztrátu z prvního zápasu, když Vieri proměnil penaltu, nařízenou za faul na Plašila. Jenže deset minut po přestávce se hosté zásluhou Švéda Majstorovice trefili také a překvapivý výsledek už nepustili.

Pohár UEFA - 3. kolo:
Rapid Bukurešť - Hertha Berlín 2:0 (0:0)
Branky: 54. D. Niculae, 74. Buga. Rozhodčí: Layec (Fr.). Diváci: 16.300. První zápas 1:0, postoupil Rapid.
Levski Sofia - Artmedia Bratislava 2:0 (2:0)
Branky: 14. a 27. Angelov. Rozhodčí: Lehner (Rak.). Diváci: 20.000. První zápas 1:0, postoupilo Levski.
Steaua Bukurešť - SC Heerenveen 0:1 (0:0)
Branka: 85. Bruggink. Rozhodčí: Jára - Filípek, Kordula (všichni ČR). Diváci: 50.000. První zápas 3:1, postoupila Steaua.
Zenit Petrohrad - Rosenborg Trondheim 2:1 (0:1)
Branky: 55. Keržakov, 87. Denisov - 45. Riseth. Rozhodčí: Hriňák (SR). Diváci: 15.000. První zápas 2:0, postoupil Zenit.
Šachtar Doněck - Olympique Lille 0:0
Rozhodčí: Vollquartz (Dán.). Diváci: 20.000. První zápas 2:3, postoupilo Lille.
SV Hamburk - FC Thun 2:0 (2:0)
Branky: 2. a 33. Van Buyten. Rozhodčí: Jefet (Izr.). ČK: 82. Jarolím (Hamburk). Diváci: 40.254. První zápas 0:1, postoupil Hamburk.
Racing Štrasburk - Litex Loveč 0:0
Rozhodčí: Ceferin (Slovin.). Diváci: 10.000. První zápas 2:0, postoupil Štrasburk.
Referát z utkání Palermo - Slavia
AS Monako - FC Basilej 1:1 (1:0)
Branky: 21. Vieri z pen. - 56. Majstorovic. Rozhodčí: Kapitanis (Kypr). Diváci: 11.955. První zápas 0:1, postoupila Basilej.
FC Middlesbrough - VfB Stuttgart 0:1 (0:1)
Branka: 13. Tiffert. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). Diváci: 24.000. První zápas 2:1, postoupil Middlesbrough.
Racing Lens - Udinese Calcio 1:0 (0:0)
Branka: 55. Frau. Rozhodčí: Fandel (Něm.). Diváci: 26.292. První zápas 0:3, postoupilo Udine.
Olympique Marseille - Bolton Wanderers 2:1 (1:1)
Branky: 45+2. Ribéry, 68. vlastní Bin Chajm - 25. Janakopulos. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). Diváci: 20.000. První zápas 0:0, postoupilo Marseille.
AS Řím - FC Bruggy 2:1 (0:0)
Branky: 55. Mancini, 71. Bovo - 59. Verheyen. Rozhodčí: Larsen (Dán.). Diváci: 10.000. První zápas 2:1, postoupil AS Řím.
AZ Alkmaar - Betis Sevilla 2:1 v prodl. (2:0, 2:0)
Branky: 26. Arveladze, 35. Jaliens - 95. Melli. Rozhodčí: Meyer (Něm.). ČK: 120+1. De Cler (Alkmaar). Diváci: 8073. První zápas 0:2, postoupil Betis.
FC Sevilla - Lokomotiv Moskva 2:0 (1:0)
Branky: 34. Maresca, 90. Puerta. Rozhodčí: Sars (Fr.). První zápas 1:0, postoupila Sevilla.
Espaňol Barcelona - Schalke 04 0:3 (0:0)
Branky: 53. Kuranyi, 70. Sand, 73. Lincoln. Rozhodčí: Övrebö (Nor.). Diváci: 18.100. První zápas 1:2, postoupilo Schalke.