Evropská liga

Znervózněli, hádali se a byli nejistí, jenže jsme jim darovali třetí gól, naříkal Folprecht

20. října 2016 22:44 - Liberec

Už osm zápasů trvá čekání fotbalistů Liberce na vítězství v domácím utkání Evropské ligy. Nad jejich síly byl při čtvrtečním třetím dějství skupiny J italská Fiorentina. Už v předešlém duelu skupiny na trávníku pod Ještědem přitom Severočeši podlehli Soluni. Po třech zápasech mají na kontě jediný bod a jejich vyhlídky na postup jsou bídné.

Vít Černý, ČTK

„Je to velmi krutá, ale poučná prohra. Po přestávce jsme donutili Fiorentinu jen odkopávat míče, jenže prakticky všechny branky jsme si dali sami a s tím v Evropské lize prostě vyhrát nemůžeme," posteskl si obránce Liberce Vladimír Coufal.

Prvnímu poločasu jednoznačně dominovala Fiorentina. V kombinaci, rychlosti i práci s míčem se jí domácí nemohli rovnat. Severočeši postrádali přesnost, nestíhali k protihráčům přistupovat. „Dokonce tam byla pětiminutová pasáž, kdy nám vůbec nepůjčili míč," děsil se liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

Dvougólové manko v poločase tak bylo ještě milosrdné, byť obě trefy padly po hrůzných chybách. Nejprve Hovorka nešťastně přihrál přímo do pohybu Kaliniče, jehož náběh absolutně nezachytil Karafiát a Dúbravka byl bez šance. Pak po centru Astoriho na velkém vápně Karafiát ve snaze míč odkopnout jen promáchnul, nabíhající Kalinič si míč posunul kolem Dúbravky a do prázdné branky zvýšil.

Po obrátce se obraz hry změnil. Severočeši soupeře napadali, dohrávali a dostávali se do šancí. „Úkol byl hrát jeden na jednoho. Zaskočili jsme je napadáním a vytvořili si velký tlak," věděl Coufal. Když Hovorkovu hlavičku brankář Tatarusanu ztlumil jen k neomylně dorážejícímu Ševčíkovi, získal Liberec sebevědomí. Hosté byli v úzkých. „Viděli jsme, jak znervózněli, hádají se a jsou nejistí. Jenže jsme jim darovali další gól," brblal záložník Zdeněk Folprecht.

Bartošák totiž odflákl rozehrávku na půli hřiště a italský tým po parádní kombinaci na jeden dotek zakončoval Babacarem do prázdné branky - 1:3. „Měli jsme stejnou situaci, jenže my netrefíme branku. Ničí nás bídná efektivita," bědoval Trpišovský. Jeho tým je nyní ve skupině s jedním bodem poslední a cesta do jarní fáze je svízelná. „Musíme vyhrát na hřišti Fiorentiny. Neříkám, že to není možné, ale bude to rozhodně složité," přemítal Trpišovský.