Newcastl vyhrál v Intertotu v Norsku a postoupil

Fotbalisté Villarrealu se neprobojovali z Intertoto Cupu do druhého předkola Poháru UEFA. Španělský tým, semifinalista posledního ročníku Ligy mistrů, před týdnem nečekaně prohrál doma s Mariborem 1:2 a v sobotu ve Slovinsku po remíze 1:1 už ztrátu nedohnal.

V prvním utkání byl Villarrealu vyloučen Josemi, v odvetě dostali v nervózním závěru červené karty dokonce tři hráči hostí - Tacchinardi, Rodríguez a Forlán.

Newcastle před týdnem doma s Lilleströmem jen remizoval, přesto postoupil. V odvetě v Norsku potvrdil anglický tým roli favorita a zápas rozhodl už dvěma góly Sholy Ameobiho z prvního poločasu. V poslední minutě pak ještě přidal třetí branku Newcastlu přesnou střelou z dálky turecký záložník Belözoglu Emre.

Do Poháru UEFA se nedostal ani další skandinávský celek Kalmar FF ze Švédska, i když měl v Enschede k postupu hodně blízko. V závěrečných dvaceti minutách se však o vyřazení hostujícího týmu dvěma zásahy postaral Sharbel Touma, švédský středopolař ve službách nizozemského klubu. Naopak Odense proti Hibernianu uspělo, ve Skotsku dnes dánskému mužstvu stačila k postupu i prohra 1:2.

Druhé předkolo Poháru UEFA si zahrají také oba francouzští zástupci. Auxerre, v jehož sestavě chyběl český obránce René Bolf, jde dál i přes těsnou prohru v Rumunsku, Olympique Marseille postoupil po dvou remízách s Dněpropetrovskem díky pravidlu o gólech vstřelených na soupeřově hřišti. Uspěl také přemožitel Teplic z druhého kola Grasshoppers Curych, který přešel přes belgický Gent.

Druhé předkolo Poháru UEFA se losuje 28. července, hrát se bude 10. a 24. srpna.

Intertoto Cup - odvety 3. kola
Twente Enschede - Kalmar (Švéd.) 3:1 (0:0), první zápas 0:1, postoupilo Enschede; Lilleström (Nor.) - Newcastle 0:3 (0:2), první zápas 1:1, postoupil Newcastle; Hibernian (Skot.) - Odense (Dán.) 2:1 (0:0), první zápas 0:1, postoupilo Odense; Ethnikos Achnas (Kypr) - Maccabi Petah-Tikva 2:3 (0:2), první zápas 2:0, postoupil Achnas; Kayserispor - Larissa (Řec.) 2:0 (1:0), první zápas 0:0, postoupil Kayserispor; FK Moskva - Hertha Berlín 0:2 (0:1), první zápas 0:0, postoupila Hertha; Farul Konstanca (Rum.) - Auxerre 1:0 (0:0), první zápas 1:4, postoupilo Auxerre; Dněpropetrovsk - Olympique Marseille 2:2 (0:0), první zápas 0:0, postupuje Marseille; FC Tiraspol (Mold.) - Ried (Rak.) 1:1 (0:1), první zápas 1:3, postoupil Ried; Gent - Grasshoppers Curych 1:1 (0:0), první zápas 1:2, postupují Grasshoppers; Maribor - Villarreal 1:1 (0:0), první zápas 2:1, postoupil Maribor.