Rubriky:

Evropská liga

Od trenéra schytali tvrdou kritiku. Švýcarský soupeř slibuje Plzni ostrou bitvu

19. října 2017 13:16 - Lucern

Karty jsou před večerním duelem skupiny G fotbalové Evropské ligy jasně rozdané. Viktoria Plzeň se před utkáním, které má výkop v 19:00, netají tím, že chce v bitvě s Luganem získat tři body a výrazně posílit naději na postup. Švýcarský celek, hrající v lucernském exilu, bojuje o poslední naději. V případě prohry pro něj boj o postup prakticky skončí už po třetím kole.

 

FCV/Ladislav Nussbauer

Lugano prohrálo posledních pět soutěžních zápasů. Dvě porážky švýcarského týmu v Evropské lize byly těsné, ovšem sobotní debakl 0:4 od Basileje srazil poslední celek švýcarské ligy hodně do kolen a do duelu proti Plzni nejde tým v ideálním rozpoložení. Kouč Pierluigi Tami přiznal, že v kabině musel hodně zvýšit hlas.

„V úvodu sezóny nás trápila střelecká produktivita, ale v posledních zápasech už to bylo o samotné hře, přístupu hráčů, kteří neplnili to, co měli. Musel jsem proto hráče tvrdě zkritizovat," neskrýval kouč Lugana.

„Pochopitelně z naší situace nemám radost, navíc hrajeme se silnou Plzní, která vede českou ligu. Ale hráči jsou profesionálové a musejí si uvědomit, že v tomto utkání jde v Evropské lize o všechno. Musí nastat herní obrat, musí dát všechno do boje o vítězství," zdůraznil před čtvrtečním utkáním.

Záložník David Mariani přiznal, že mužstvo skutečně neodvádělo stoprocentní výkony. „Musíme hrát naplno celých devadesát minut. Každý z nás si vzal trenérova slova k srdci a teď se budeme snažit to přenést na hřiště. S Plzní musíme podat co nejlepší výkon, a pak máme naději uspět," přednesl názor celé kabiny.

kft (Lucern), Sport.cz, Právo

Fotbalová Plzeň jde do utkání Evropské ligy proti Luganu jako mírný favorit. Jak podle vás zápas dopadne?


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..