Bednář věří, že se proti Spartě střelecky prosadí

13. září 2006 17:50 - EDINBURGH

Skotskou ligu hraje český útočník Roman Bednář už druhým rokem, ale čtvrteční zápas v dresu Heart of Midlothian pro něj bude svátkem. Postaví se totiž do čela útočné formace proti svým krajanům ze Sparty Praha, s nimiž se jeho klub pobije o účast v základní skupině Poháru UEFA. A Bednář by Spartě rád dal gól, což se mu v české lize v dresu Mladé Boleslavi nepovedlo.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Zatímco v loňském ročníku byl tým Hearts postrachem všech skotských klubů trochu překvapivě, letos už se s ním jako třetím v řadě za Celtikem a Rangers počítá. Vstup do sezóny však klubu z Edinburghu příliš nevychází, po šesti kolech už stačil poztrácet osm bodů. "Fanoušci věří, že to půjde jako před rokem, ale zatím to tak není. Zvláště poslední prohra s nováčkem St. Mirren je pořádně naštvala," svěřil se Bednář.

Někdejší útočník Mladé Boleslavi byl v první vlně českých hráčů, kteří před rokem zaplavili tento skotský klub. Zatímco Rudolf Skácel a Luděk Stracený, stejně jako slovenský bek Martin Petráš zamířili zpět domů, Bednář a s ním také Michal Pospíšil zůstali "srdcím" věrni. V základní sestavě nyní nastupuje ale pouze Bednář, protože Pospíšil doléčuje zranění a rád by stačil alespoň odvetu.

Na Spartu se vždycky motivuje

Bednář na rozdíl od kamaráda nikdy nepatřil Spartě, přesto to pro něj bude zvláštní zápas. "Tady se každý na pohárové zápasy hrozně těší, ale hrát proti krajanům je samozřejmě specifické. Bude to zvláštní utkání," naznačil, že se bude chtít vytáhnout. Motivovat se proti Spartě nebude mít problém, z působení v české lize to velmi dobře zná.

Naposledy se proti brankáři Blažkovi a spol. postavil loni v květnu a jeho tým dokázal dvěma góly v závěru zápas otočit na výhru 2:1. Podobné vítězství by v pohárové matematice příliš dobré nebylo. "Musíme si vypracovat náskok pro odvetu a využít toho, že se zde hraje jiný fotbal než v Česku. Náš důraz a agresivita, hra plná presinku může Spartě dělat problémy," soudí Bednář.

Život v Edinburghu si pochvaluje

Den před utkáním si užíval drahocenného volna ve společnosti přítelkyně a také svého bratra, který je u něj na návštěvě. "V náročném programu, který nás nyní čeká, je třeba hodně relaxovat. Dříve jsme bývali hodně s Michalem Pospíšilem, ale on teď během zranění do kabiny příliš nechodil. Ale v Edinburghu je stále co dělat, protože to je krásné město a každá procházka mi dá něco nového," pochvaluje si život ve skotském hlavním městě, které svým klidem nijak nepřipomíná rušné evropské metropole.

Není divu, že Bednář se cítí trochu jako ve fotbalovém ráji. "Jsem zde hodně spokojen, ale bych ještě více, kdybychom Spartu vyřadili," obrací hned řeč na čtvrteční duel, v němž by se rád zapsal mezi střelce. V lize totiž svého reprezentačního spoluhráče Blažka nikdy nepřekonal.

Rád by se v národním týmu udržel, i když po přípravě se Srbskem se kvůli doléčování zranění v nominaci na Wales a Slovensko neobjevil. "Budu dělat všechno proto, abych mohl za národní tým hrát. Vím, že to klukům v Bratislavě vyšlo a moc mě mrzelo, že jsem u toho nebyl," odkryl třiadvacetiletý odchovanec pražského klubu ČAFC svůj největší fotbalový sen.

ČTK, Sport.cz

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: