Tohle byla životní trefa, jásal Kolář

15. září 2006 08:34 - EDINBURGH

Neuvěřitelné! Sázkové kanceláře sice dávaly Spartě největší postupové šance, ale že porazí Hearts o dva góly, to čekal asi málokdo. První branku dal benjamínek mužstva, dvacetiletý Daniel Kolář. "Je to moje životní trefa. Vždyť ligové zápasy spočítám na prstech jedné ruky a tohle byl první v evropských pohárech a hned s gólem," jásal sparťanský mladík.

"Šel jsem po levé straně, bylo tam hrozně moc vody. Balón zůstával stát v loužích. Ale povedlo se mi ho narazit se Šimákem, dostal jsem se do šestnáctky a pálil pod břevno," líčil mladý sparťanský záložník.

Druhou trefu si připsal střídající Miroslav Matušovič. "Měl jsem velkou šanci hned, jak jsem přišel na hřiště, ale šlo to těsně vedle. Naštěstí jsem se dostal ještě do jedné. Došek mi prostrčil míč, posunul jsem si ho mezi stopery a pálil po zemi k tyči. Gólman asi neviděl, protože byl u tyče pozdě," popisoval Matušovič.

České týmy v 1. kole poháru UEFA
Hearts - Sparta
REFERÁT Sparta dvakrát probodla skotská srdce
STŘELEC Tohle byla životní trefa, jásal Kolář
Liberec - CZ Bělehrad
ON-LINE Liberec - CZ Bělehrad
REFERÁT Liberec poveze do Bělehradu dvoubrankový náskok
KANONÝR Záložník Frejlach zažívá báječný podzim
Slavia - Tottenham
ON-LINE Slavia - Tottenham
REFERÁT Slavia bojovala, ale prohrála s Tottenhamem 0:1
TRENÉR Hráli jsme ustrašeně, litoval Jarolím
HRÁČI Latka: Respektu jsme měli až moc
TISK Slávisté ani Tottenham anglický tisk neohromili
Marseille - Ml. Boleslav
REFERÁT Boleslav byla v Marseille neškodná, ale naději má
HRÁČI Mladoboleslavští litovali, že nebyli odvážnější
TISK Marseille odvedla jen nezbytné minimum

Spokojený byl také kapitán mužstva Tomáš Sivok. "Parádní výkon a parádní výsledek! Trenér Bílek nás na soupeře perfektně připravil. Domácí ničím nepřekvapili. S výjimkou dvou šancí Romana Bednáře jsme je k ničemu nepustili. Jsem na kluky hrdý, všichni podali výborný výkon. Vysoké centry jsme s Tomášem Řepkou a Jirkou Homolou v pohodě odhlavičkovali. Takovou výhru jsme potřebovali. Ještě nás čeká odveta doma, tohle už pustit nesmíme," zdůraznil nadšeně kapitán.

Hodně tvrdých soubojů svedl s obranou Hearts Libor Došek. "Bylo to hodně tvrdé, dostal jsem spoustu ran, ale musím uznat, že to nebylo záludné, všechno zepředu. Na mokrém trávníku stálo vítězství spoustu sil, ale je nesmírně cenné. Sice jsem gól nedal, ale snad jsem splnil to, co trenér chtěl: vyhrávat vzdušné souboje, podržet a rozdělovat míč. Do odvety i další části podzimu jsme si nic lepšího nemohli přát," říkal dlouhán z hrotu sparťanského útoku.

Karel Felt (Edinburgh), Sport.cz, Právo

Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: