Lyon ztratil v Rennes neporazitelnost ve francouzské lize

PAŘÍŽ

Ve dvanáctém zápase francouzské ligy přišli fotbalisté Lyonu o neporazitelnost, když překvapivě v sobotu podlehli 0:1 na půdě Rennes. Tým ze spodní části tabulky vyhrál díky brance ze 13. minuty, kterou dal kamerunský záložník Stephane M'Bia, suverénní vedení pětinásobného šampióna v tabulce však neohrozil.

Hosté dohrávali zápas v deseti bez vyloučeného Brazilce Juninha, který v 75. minutě uviděl červenou kartu.

Lyon přišel o možnost vytvořit nový ligový rekord v neporazitelnosti na úvod sezony. Stále se tak dělí o historické francouzské maximum s Bordeaux, jež neprohrálo v jedenácti úvodních zápasech v sezóně 1953/54.

Druhý tým Lille ztrácí po výhře 3:0 ve Valenciennes deset bodů stejně jako Sochaux, kterému stačil k vítězství nad Troyes jeden gól, přičemž hosté proti nim nedali ani penaltu. Oba celky předstihly Marseille: Olympique prohrál potřetí za sebou, když jej porazil gólem Pierra-Andreho Gignaka hostující Lorient.

Monako zůstalo poslední

Poslední zůstalo Monako, které po třech porážkách získalo alespoň bod za bezbrankovou domácí remízu se slabým týmem Nice, a to ještě hostující Ederson neproměnil pět minut před koncem penaltu. Do zápasu nezasáhl v domácím dresu ani zraněný Jan Koller, ani distancovaný Jaroslav Plašil, který byl v předchozím kole vyloučen.

Hattrickem se dnes blýskl Ismael Bangoura z Le Mans, díky jehož trefě ve druhé nastavené minutě vyhráli hosté 3:2 v Auxerre. Guinejský kanonýr se se sedmi góly posunul do čela tabulky střelců po bok Aruny Dindaneho z Lensu.

Francie - 12.kolo:
Rennes - Lyon 1:0 (13. Mbia), Auxerre - Le Mans 2:3 (56. Akale, 79. Pieroni z pen. - 15., 81. z pen. a 90.+2 Bangoura), Marseille - Lorient 0:1 (48. Gignac), Monako - Nice 0:0, Sedan - Nantes 1:1 (61. G. Pujol - 44. Payet), Sochaux - Troyes 1:0 (67. N'Daw), St. Etienne - Toulouse 3:0 (23. a 84. Gomis, 11. Hognon), Valenciennes - Lille 0:3 (23. Fauvergue, 61. vlastní Paauwe, 90.+3 Cabaye).