Živě

Fotbalisté Marseille jsou podmínečně vyloučeni z pohárové Evropy

25. července 2018 19:52 - Nyon

Fotbalovému klubu Olympique Marseille hrozí za chování jeho fanoušků sezóna bez evropských pohárů. UEFA dnes poraženého finalistu Evropské ligy takto potrestala za opakované řádění fanoušků, zatím s dvouletou podmínkou.

 

uefa.com

Marseille dále musí zaplatit pokutu 100 000 eur (2,5 miliónu korun) a kompenzovat Lyonu, kde se květnové finále EL hrálo, škody způsobené fanoušky. Olympique ve finále podlehl 0:3 Atléticu Madrid.

V této sezoně Evropské ligy navíc musí hrát francouzský klub první domácí duel bez diváků a ten druhý se zavřenými dvěma tribunami stadionu Velodrome.

K přísnému trestu vedlo chování fanoušků Marseille nejen ve finále, ale i v předchozích kolech proti Salcburku a Lipsku.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.