Rooney udržel Manchesteru tříbodový náskok před Chelsea

LONDÝN

Fotbalisté Manchesteru United si udrželi i po 13. kole Premier League v čele tabulky náskok tří bodů před obhájci titulu z Chelsea. Svěřenci Alexe Fergusona v sobotu vyhráli 2:1 v Sheffieldu především díky Waynu Rooneymu, jenž vstřelil oba jejich góly.

Ligové lídry z Manchesteru na hřišti nováčka nerozhodil ani fakt, že už od 13. minuty prohrávali po střele severoirského reprezentanta Gillespieho. Ještě do přestávky Rooney chladnokrevně po Nevilleově přihrávce vyrovnal a čtvrt hodiny před koncem stanovil zblízka konečné skóre. Jednadvacetiletý útočník tak potvrdil střeleckou formu z posledních týdnů a trefil se pošesté ze sedmi utkání.

Chelsea se udržela na dostřel "Rudým ďáblům" díky výhře v nepříliš pohledném londýnském derby s West Hamem, které rozhodl naopak nádhernou střelou Geremi. Kamerunský fotbalista zaznamenal v 22. minutě z trestného kopu jediný gól zápasu a svůj první v sezoně.

Na týden starou výhru 3:0 nad Liverpoolem nedokázal v dalším domácím zápase navázat Arsenal, který zachraňoval remízu s trápícím se Newcastlem. Velký návrat po zranění zažil v dresu United Kieron Dyer, jenž nehrál od dubna a hned v prvním utkání skóroval.

Trenér Arséne Wenger nemohl využít zraněného Tomáše Rosického a nechal první poločas na lavičce kapitána Thierryho Henryho, jenž ale nakonec po svém vystřídání zachránil střelou z trestného kopu v 70. minutě Londýňanům alespoň bod.

Fotbalisty Arsenalu po jejich zaváhání vystřídal na třetím místě Portsmouth, který zvítězil 2:1 nad Watfordem. Utkání rozhodl proměněnou penaltou v předposlední minutě LuaLua.

V 13. kole skončilo pro bývalého italského reprezentanta Bernarda Corradiho čekání na první gól v dresu Manchesteru City. Útočník, jenž přišel do klubu v létě z Valencie, se trefil v úvodu zápasu proti Fulhamu a ve 32. minutě přidal hned další branku.

Domácí nakonec vyhráli 3:1 a dál si drží neporazitelnost na vlastní půdě. Jejich téměř deset hodin trvající neprůstřelnost na stadionu Eastlands utnul v druhém poločase střídající Collins John.

Anglie - 13. kolo
Manchester City - Fulham 3:1 (12. a 32. Corradi, 45+2. Barton - 62. John), Chelsea - West Ham United 1:0 (22. Geremi), Everton - Bolton 1:0 (60. Arteta), Sheffield United - Manchester United 1:2 (13. Gillespie - 30. a 75. Rooney), Portsmouth - Watford 2:1 (44. Kanu, 89. LuaLua z pen. - 32. DeMerit), Reading - Charlton 2:0 (18. Sol Ki-hjon, 72. Doyle), Arsenal - Newcastle 1:1 (70. Henry - 30. Dyer), Middlesbrough - Liverpool 0:0.