Manchester po remíze s Chelsea dál vede o tři body

LONDÝN

Šlágr podzimní části anglické fotbalové ligy mezi prvním Manchesterem United a druhou Chelsea skončil remízou 1:1. Po ní si svěřenci Alexe Fergusona udrželi v čele tabulky tříbodový náskok před obhájci titulu.

S napětím očekávaný duel hlavních adeptů na titul rozehrál lépe domácí tým. Ve 29. minutě rozjásal zaplněný Old Trafford francouzský kanonýr Saha, jenž po přihrávce Rooneyho obstřelil zpoza velkého vápna Carvalha a míč zapadl k tyči. Gólman Cudicini se po něm natahoval marně.

Portugalský obránce své zaváhání odčinil dvacet minut před koncem, když po Lampardově rohovém kopu poslal míč nekompromisně hlavou do sítě. Plachtící brankář Van der Sar ani hlava skákajícího Sahy ho nezastavily.

Mourinho měl proslov

Hosté odvrátili porážku a hrozbu šestibodového náskoku Manchesteru v čele tabulky po poločasovém proslovu kouče Josého Mourinha. "Řekl jsem o přestávce hráčům, že největším zklamáním ve fotbale pro mě není porážka, ale malá vůle po vítězství. Slyšeli ode mě, že nemají mít strach z prohry, ale z toho, že pojedou domů se špatným pocitem," uvedl portugalský trenér.

Ve druhé půli už podle něj byli jeho svěřenci lepší než soupeř. "Takže výsledek je spravedlivý," prohlásil Mourinho. Hned po závěrečném hvizdu se na tom prý shodli s domácím koučem Alexem Fergusonem. "Podle mě jsme byli dnes lepší, ale Chelsea si zaslouží úctu, protože nepřestala bojovat," uvedl skotský trenér. Cesta k titulu podle něj bude ještě dlouhá. "Mohou přijít chyby, ale snad na to máme. Hráči dnes ukázali, co v nich je," dodal.

Tottenham přeskočil Wigan i v tabulce

Fotbalisté Newcastlu porazili čtvrtý Portsmouth brankou střídajícího Sibierského ze 69. minuty. Domácí tým mohl ke konci zápasu skóre ještě navýšit, ale hostující brankář James měl skvělý den a žádný z dalších střeleckých pokusů za záda nepustil.

Tottenham překonal špatný začátek utkání s Wiganem a po vítězství 3:1 přeskočil svého soupeře v tabulce. Na gól Camary odpověděli těsně před poločasem v rozmezí několika sekund Defoe a Berbatov, v závěru zápasu dokonal obrat Lennon.

Výsledky - 14. kolo:
Newcastle - Portsmouth 1:0 (69. Sibierski), Tottenham - Wigan 3:1 (43. Defoe, 44. Berbatov, 90.+2 Lennon - 25. Camara), Manchester United - Chelsea 1:1 (29. Saha - 69. Carvalho).