United udrželi v Premier League tříbodový náskok na Chelsea

LONDÝN

Náskok fotbalistů Manchesteru United v čele tabulky Premier League před Chelsea zůstal i po středečním 15. kole tříbodový. Oba rivalové totiž uspěli - svěřenci Alexe Fergusona si poradili hladce 3:0 s Evertonem, obhájci titulu vydřeli díky Ballackově gólu v závěru prvního poločasu vítězství 1:0 v Boltonu.

Po víkendovém remíze právě s Chelsea potvrdili United pověst nejlépe střílejícího týmu soutěže. Góly se na vítězství proti Evertonu podíleli Cristiano Ronaldo, Evra a O'Shea. Vedoucí duo se dnes znovu výrazně vzdálilo svým pronásledovatelům, za Chelsea je už jedenáctibodová mezera.

Arsenal prohrál venku potřetí za sebou, dnes nestačil na Fulham, který nad slavnějším londýnským rivalem zvítězil poprvé po 40 letech. S porážkou 1:2 nic nezmohl ani český reprezentant Tomáš Rosický, jenž při návratu po zranění odehrál až do svého vystřídání 61 minut. Fulhamu pomohly rychlé dva góly a více než snížení Van Persieho z trestného kopu Arsenal nedokázal. Od 66. minuty navíc hráli hosté bez vyloučeného Senderose.

V základní sestavě Aston Villy dostal po čase příležitost Milan Baroš, ale v domácím utkání proti Manchesteru City se neprosadil. Hosté v Birminghamu vyhráli 3:1 a zaznamenali první výhru venku v sezóně.

Anglie - 15. kolo
Aston Villa - Manchester City 1:3 (66. G. McCann - 18. Vassell, 32. Barton, 75. Distin), Fulham - Arsenal 2:1 (6. McBride, 19. Radzinski - 36. Van Persie), Manchester United - Everton 3:0 (39. Ronaldo, 63. Evra, 89. O'Shea), Liverpool - Portsmouth 0:0, Bolton - Chelsea 0:1 (45. Ballack).