Rosický nebude hrát dva týdny, Polák přijde o mandle

5. prosince 2006 19:27 - PRAHA

Dva záložníci české fotbalové reprezentace budou chybět svým klubům kvůli zdravotním problémům v nejbližších dvou týdnech. Tomáš Rosický kvůli nataženému stehennímu svalu pravé nohy nestihne v dresu Arsenalu jak středeční duel Ligy mistrů v Portu, tak nedělní derby s Chelsea. Jan Polák z Norimberku se zřejmě už ve středu podrobí operaci mandlí a rovněž bude na čas bez fotbalu.

Absence Rosického se očekávala, i když se předpokládalo, že rozsah zranění bude menší než před měsícem, kdy měl natažený sval na druhé noze. "Zranění prý není vážné, ale dva týdny asi hrát nebude," uvedl hráčův manažer Pavel Paska poté, co Rosický v úterý absolvoval lékařské vyšetření.

Arsenal na svých internetových stránkách uvedl, že pauza může být až třítýdenní. "Je to velká škoda. Překvapující je, že jde o totéž zranění, které měl nedávno na druhé noze," řekl trenér Arséne Wenger, podle kterého se možná Rosický po minulých potížích zapojil do hry příliš brzy.

Zpráva o Polákově operaci přišla trochu nečekaně, i když němečtí lékaři zákrok zvažovali už v minulých dnech. Reprezentační záložník opakovaně trpěl bolestmi v krku, a protože antibiotika příliš nezabírala, vyřeší zánět odstraněním mandlí. "Do konce roku si už nezahraje," uvedl Paska.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.