Arbitráž zmírnila trest pro Regginu, ta už není poslední

12. prosince 2006 14:55 - ŘÍM

Nezávislá arbitráž v úterý zmírnila trest pro fotbalovou Regginu, která kvůli účasti v korupčním skandálu přišla před startem nejvyšší italské soutěže o 15 bodů. Nakonec bude mít jen jedenáctibodový deficit, takže se v tabulce Serie A rázem posunula z poslední příčky o jedno místo na devatenáctou pozici. Na dno soutěže se propadlo Ascoli.

Prezidenta Regginy Pasqualea Fotiho verdikt arbitráže nepotěšil. "Nejsem spokojený, ale necítím zodpovědnost ani neuznávám obvinění, která byla proti mně a mému klubu vznesena. Reggina je nevinná," uvedl na internetových stránkách Gazzetty dello Sport.

Arbitráž definitivně uzavřela korupční aféru v italském fotbale, když potvrdila trest pro druholigové Arezzo. Tomu už první odvolací instance snížila trest z původních devíti na šest bodů.

O dalších čtyřech klubech zapletených do korupční aféry už nezávislá arbitráž rozhodla v říjnu. Nedvědovu Juventusu, který byl jako jediný potrestán sestupem do druhé ligy, byl bodový deficit zmírněn ze sedmnácti na devět bodů. Římské Lazio nakonec přišlo jen o tři body místo původních jedenácti a Fiorentina o 15 namísto 19. Bodová ztráta zůstala zachována jen u milánského AC, které má osm minusových bodů.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.