Rubriky:

Evropské ligy

Ajax propustil doktora, který loni zanedbal péči o Nouriho

16. listopadu 2018 21:54 - Amsterdam

Za chyby se platí. A když jde o práci lékařů, tak dvojnásobně. Nizozemský fotbalový celek Ajax Amsterdam propustil klubového doktora Dona De Wintera, který loni v létě zanedbal péči o talentovaného Abdelhaka Nouriho. Mládežnického reprezentanta postihla v přípravném utkání s Werderem Brémy v Rakousku srdeční zástava. Kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem, což vedlo k jeho trvalému poškození.

Jednadvacetiletý Nouri byl více než rok v kómatu, v srpnu se z něj probral a od té doby je schopen komunikovat. Lékaři se přitom obávali, že už nikdy nebude vidět, mluvit, hýbat se či jíst.

Vedení slavného nizozemského klubu letos v červnu po tlaku ze strany rodiny uznalo odpovědnost za Nouriho zdravotní stav a De Wintera suspendovalo. Od té doby jedná s fotbalistovou rodinou o odškodnění.

Nourimu byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.