Rubriky:

Evropské ligy

Trenér Lavička má po Novém roce převzít Slask Vratislav

28. prosince 2018 10:46 - Vratislav

Nikoliv návrat do pražské Sparty, jak se v kuloárech spekulovalo, ale další zahraniční angažmá! Bývalý trenér fotbalové reprezentace do 21 let Vítězslav Lavička se má brzy stát novým koučem polského celku Slask Vratislav. Podle polských médií má být představen příští týden poté, co budou doladěny poslední formality.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pětapadesátiletý Lavička si tak podruhé vyzkouší zahraniční angažmá. V letech 2009 až 2012 působil v australském Sydney. V Česku vedl Liberec, Žižkov, třikrát Spartu a dvakrát jednadvacítku. U ní ho na začátku prosince vystřídal Karel Krejčí.

Nyní se má stát už šestým Čechem na lavičce Slasku. V minulosti tento polský celek vedli Karel Finek, Vilém Lugr, Petr Němec, Luboš Kubík a Stanislav Levý. Momentálně není v týmu žádný český hráč. Slask je po podzimu v tabulce až čtrnáctý a sedm kol čeká na vítězství. I proto byl odvolán Tadeusz Pawlowski a tým od 11. prosince dočasně vede Pawel Barylski.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.