Inter Milán vyhrál v lize rekordní dvanáctý zápas za sebou

ŘÍM

Již dvanáctou ligovou výhru za sebou vybojovali fotbalisté Interu Milán, když zvítězili v Turíně nad místním FC 3:1. Stanovili tím nový rekord 109 let staré nejvyšší soutěže v zemi úřadujících mistrů světa, který dosud byl o jedno utkání menší. Zároveň si upevnili vedení v tabulce, kde mají desetibodový náskok před druhým AS Řím, jehož maximum z minulé sezóny Milánští zlomili.

Inter se ujal vedení již v první půli po trefě obrozeného střelce Adriana, ale domácí po pauze vyrovnali díky střídajícímu Fioremu. Remízový stav však vydržel jen dvě minuty, než se prosadil Ibrahimovic a definitivně strhl vedení na stranu Interu. Sedm minut před koncem pak v pokutovém území fauloval domácí brankář Abbiati a byl vyloučen. Následnou penaltu proměnil Materazzi.

Předposlední Parma nekladla fotbalistům Empoli velký odpor a prohrála dnes po jednoznačném průběhu 0:2. Empoli svou převahu zužitkovalo v polovině první půle, kdy se prosadil Raggi. Po změně stran pak situaci Parmě ještě zkomplikoval Coly, když se nechal po druhé žluté kartě vyloučit. Početní převahu pak domácí využili trefou Matteiniho a pojistili si zisk tří bodů, které je posunuly na šestou pozici.

Itálie - 19. kolo:
Empoli - Parma 2:0 (26. Raggi, 77. Matteini), FC Turín - Inter Milán 1:3 (58. Fiore - 24. Adriano, 60. Ibrahimovic, 85. Materazzi z pen.).