Rozhodčí vyloučil Rémyho. Po pár minutách si ho zavolal zpět, aby ho vyloučil znovu

19. února 2019 18:10 - Varšava/Praha

Video má do fotbalu přinést hlavně více správných rozhodnutí sudích, ovšem jeho použití v této hře s sebou občas nese i poněkud kuriózní situace. Jedna taková se odehrála během víkendového utkání v polské Ekstraklase mezi Legií Varšava a SC Cracovia.

 

Legia.com

SC Cracovia vedla už 2:0 díky Javimu Hernandézovi (jménem jde jen o shodu s Javierem Hernandézem zvaným Chicharito), když střelce obou branek poměrně ostře fauloval obránce William Rémy. Ten za svůj zákrok viděl žlutou kartu, a vzhledem k tomu, že šlo o jeho druhé žluté varování, poroučel se do sprch.

Na stadionu ale bylo přítomno video, kterého se rozhodčí rozhodl využít. Následně se stalo něco dosud nevídaného. Sudí si po zhlédnutí záznamu nešťastníka zavolal zpátky a znovu mu ukázal žlutou kartu s gestem, že neplatí. Šťastný Francouz se rozběhl ke středu hřiště, ovšem rozhodčí ho zastavil, ukázal mu kartu červenou a opět ho vykázal ze hřiště. Rémy se chvíli jen bezradně rozhlížel, ale pak s úsměvem znovu nabral směr šatna.

Další gól už nepadl, a tak se SC Cracovia radovala vítězství 2:0. Do zápasu v dresu Legie zasáhl i český fotbalista Adam Hloušek.

bak, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.