Houllier: Baroš není jako nějaký Rus, ten trefí na stadión

24. ledna 2007 12:08 - PAŘÍŽ

Českému fotbalovému útočníkovi Milanu Barošovi se v jeho novém působišti Lyonu dostalo uznání, které nepotěší lidi na východ od Ukrajiny. Autorem je trenér Olympique Lyon Gérard Houllier, který od českého útočníka očekává bezproblémovou aklimatizaci. A v této souvislosti pronesl, že klub neangažoval "nějakého Rusa, kterému trvá tři měsíce, než najde cestu na stadión".

 

www.liverpool.is

Francouzský sportovní list L´Équipe citoval Houllierova slova, že Baroš do mužstva snadno zapadne, protože jeho tým tvoří "samí dobří kluci, zajímaví a inteligentní".

Řada z nich ovládá angličtinu, na kterou bude Baroš zpočátku odkázaný. Navíc prý je tam i on sám a další z realizačního týmu, kteří Barošovi rovněž v tomto směru pomohou.

Baroš podepsal s Lyonem v pondělí smlouvu na tři a půl roku. Na hřišti by se mohl objevit už dnes večer v ligovém utkání s Bordeaux, ale přinejmenším jeho začátek by měl strávit na lavičce.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.