Živě

Liga přerušena. Sudí žádají: Policie, vrať se zpět

8. března 2019 14:21 - Tirana

Útok na rozhodčí má dohru. Albánská fotbalová federace přerušila na neurčito domácí ligu poté, co se sudí rozhodli kvůli neuspokojivé bezpečností situaci na stadionech soutěž bojkotovat. Arbitři tak ve čtvrtek zareagovali na fyzické napadení svého kolegy v závěru sobotního zápasu nejvyšší soutěže. Zatím není jasné, kdy se liga znovu rozběhne.

Asociace rozhodčích v oficiálním prohlášení požaduje, aby se o bezpečnost na stadionech opět starala policie namísto soukromých agentur. Jejich působení ve fotbale sudí označili za nevydařený experiment.

Vyhlášení bojkotu přišlo den poté, co národní svaz vyřadil z rozehrané prvoligové sezony tým FK Kamza a pro příští ročník ho přeřadil do třetí nejvyšší soutěže. Trest následoval poté, co fanoušci a funkcionáři v závěru zápasu proti KF Laci fyzicky napadli rozhodčího, který proti nim odpískal pokutový kop.

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.