Rubriky:

Evropské ligy

Živě

Liga přerušena. Sudí žádají: Policie, vrať se zpět

8. března 2019 14:21 - Tirana

Útok na rozhodčí má dohru. Albánská fotbalová federace přerušila na neurčito domácí ligu poté, co se sudí rozhodli kvůli neuspokojivé bezpečností situaci na stadionech soutěž bojkotovat. Arbitři tak ve čtvrtek zareagovali na fyzické napadení svého kolegy v závěru sobotního zápasu nejvyšší soutěže. Zatím není jasné, kdy se liga znovu rozběhne.

Asociace rozhodčích v oficiálním prohlášení požaduje, aby se o bezpečnost na stadionech opět starala policie namísto soukromých agentur. Jejich působení ve fotbale sudí označili za nevydařený experiment.

Vyhlášení bojkotu přišlo den poté, co národní svaz vyřadil z rozehrané prvoligové sezony tým FK Kamza a pro příští ročník ho přeřadil do třetí nejvyšší soutěže. Trest následoval poté, co fanoušci a funkcionáři v závěru zápasu proti KF Laci fyzicky napadli rozhodčího, který proti nim odpískal pokutový kop.

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.