Živě

Drama na Tehelném poli! Fanouškovi přímo na stadionu selhalo srdce, hrdina ale zasáhl

3. dubna 2019 13:51 - Bratislava/Praha

Dramatické chvilky zažili fanoušci na Tehelném poli před víkendovým ligovým zápasem domácího Slovanu Bratislava s Dunajskou Stredou (3:1). Přímo na stadionu totiž jednomu z přítomných diváků selhalo srdce. Díky pohotovému zásahu člena pořadatelské služby i záchranářů se ale muže podařilo přivést k životu. Divák byl převezen do nemocnice.

 

Oficiální web ŠK Slovan Bratislava: www.skslovan.com

Pořadatel začal 71letého muže okamžitě oživovat, svou pohotovou reakcí mu tak zachránil život. Do minuty se navíc do situace zapojili i profesionální záchranáři, kteří jsou vždy na zápasech přítomni.

Slovan o události informoval v úterý na svém webu, kde zároveň připojil poděkování pořadateli i záchranářům.

https://www.facebook.com/SKSlovanBratislava1919/posts/10157082842924462

„Členové pořadatelské služby pravidelně absolvují výcvik v první pomoci a jsou vyškoleni k zvládání takovýchto situací. Ve jménu klubu ŠK Slovan Bratislava jsem hrdý na to, jak se pořadatel Lukáš v této situaci zachoval a že svým pohotovým zásahem fanouškovi zachránil život," řekl pro webové stránky klubu bezpečnostní manažer Slovanu Martin Kuráň.

bak, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.