Živě

Další Karius? Gólman v nejvyšší nizozemské lize předvedl kiks jako z okresního přeboru

27. dubna 2019 08:23 - Breda/Praha

Když se řekne „hrubá chyba gólmana", většina lidí si ihned vybaví Němce Kariuse, který svými kiksy proslul ještě jako brankář Liverpoolu během posledního finále Ligy mistrů. Ale není v tom sám. Třeba v březnu se parádní hrubicí „blýsknul“ i reprezentační gólman Belgie Thibaut Courtois. A nyní výstavní chybu udělal Benjamin van Leer, gólman Bredy, v zápase nejvyšší nizozemské soutěže Eredivisie proti Feyenoordu.

Video již není dostupné

IMG Media, sntv

Takovéhle chyby obvykle vídáme spíš v nižších soutěžích. Dylan Vente za stavu 1:0 pro Feyenoord vyslal spíš zkusmo dalekonosnou střelu směrem k bráně Van Leera. Jeho pokus šel přímo na gólmana a předpokládalo se, že brankář střelu bez problému zpacifikuje.

Jenže nebohý Van Leer míč pouze ztlumil a v rukavicích jej neudržel. Feyenoord se tak mohl radovat z druhé branky.

Rotterdamský celek nakonec ovládl utkání na hřišti Bredy poměrem 4:0.

bak, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.