Rubriky:

Evropské ligy

Vidal je po přestupu do Leverkusenu nejdražším fotbalistou Chile

28. dubna 2007 10:37 - LEVERKUSEN

Bayer Leverkusen získal z devatenáctiletého obránce Artura Vidala, který se díky přestupu stal nejdražším chilským fotbalistou v historii. Jeho cena byla vyčíslena na osm miliónů eur, klub Colo Colo však inkasuje pouze 5,6 miliónu a ponechá si třicetiprocentní podíl z jeho hráčských práv.

Vidal by měl podepsat v německém týmu smlouvu na čtyři roky. "Nečekal jsem, že to přijde tak brzy, ale stalo se," citovala agentura AP hráče, který z pozice nejdražšího chilského fotbalisty sesadil záložníka Matíase Fernandeze. Toho loni koupil španělský Villarreal za 6,5 milionu eur.

Za novým angažmá zamíří Vidal v létě poté, co si splní reprezentační povinnosti. Buď si zahraje s prvním mužstvem Chile na Americkém poháru, nebo absolvuje světový šampionát hráčů do 20 let v Kanadě, kam pomohl týmu postoupit šesti brankami v šesti zápasech.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.