Rubriky:

Evropské ligy

Živě

Vidal je po přestupu do Leverkusenu nejdražším fotbalistou Chile

28. dubna 2007 10:37 - LEVERKUSEN

Bayer Leverkusen získal z devatenáctiletého obránce Artura Vidala, který se díky přestupu stal nejdražším chilským fotbalistou v historii. Jeho cena byla vyčíslena na osm miliónů eur, klub Colo Colo však inkasuje pouze 5,6 miliónu a ponechá si třicetiprocentní podíl z jeho hráčských práv.

Vidal by měl podepsat v německém týmu smlouvu na čtyři roky. "Nečekal jsem, že to přijde tak brzy, ale stalo se," citovala agentura AP hráče, který z pozice nejdražšího chilského fotbalisty sesadil záložníka Matíase Fernandeze. Toho loni koupil španělský Villarreal za 6,5 milionu eur.

Za novým angažmá zamíří Vidal v létě poté, co si splní reprezentační povinnosti. Buď si zahraje s prvním mužstvem Chile na Americkém poháru, nebo absolvuje světový šampionát hráčů do 20 let v Kanadě, kam pomohl týmu postoupit šesti brankami v šesti zápasech.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.