Evropské ligy

PSG - Monako 3:3 Fotbalisté PSG po šesti zápasech nevyhráli

12. ledna 2020 23:36 - Paříž

Fotbalisté Paris Saint-Germain remizovali v prvním ligovém duelu v novém roce 3:3 s Monakem a po šesti zápasech v domácí soutěži poprvé nevyhráli. Náskok úřadujících mistrů v čele tabulky se po první ztrátě od 1. listopadu snížil na pět bodů, oproti druhému Marseille nicméně mají ještě zápas k dobru.

Gonzalo Fuentes, Reuters

Skóre zápasu se v prvním poločase přelévalo ze strany na stranu. Neymar už ve 3. minutě po pasu Marca Verrattiho poslal domácí do vedení, Monako však během deseti minut otočilo díky brankám Gelsona Martinse a Wissama Ben Yeddera.

Ve vyrovnání měl prsty opět Neymar, jehož střelu si ve 24. minutě srazil do branky hostující Fodé Ballo-Touré. S blonďatým přelivem hrající Brazilec pak ještě krátce před poločasem poslal PSG do vedení z penalty po faulu na Kyliana Mbappého.

V druhém poločase dosáhli hosté na cenný bod díky střídajícímu Islámu Slimanímu, jehož gól v 70. minutě musel kvůli původně odmávanému ofsajdu potvrdit videorozhodčí. Monako tak uspělo i v druhém soutěžním utkání pod vedením nového trenéra Roberta Morena, který ve středu dovedl knížecí klub k výhře v poháru, a je osmé. Oba týmy se příští týden utkají znovu v dohrávce 15. kola, tentokrát na půdě Monaka.

Francouzská fotbalová liga - 20. kolo:
St. Etienne - Nantes 0:2 (23. Abeid, 48. Blas)
Dijon - Lille 1:0 (47. Tavares)
Paris St. Germain - Monako 3:3 (3. a 42. z pen. Neymar, 24. vlastní Ballo-Touré - 7. Martins, 13. Ben Yedder, 72. Slimaní)
Bordeaux - Lyon 1:2 (15. Briand - 50. Cornet, 53. Dembélé)
Amiens - Montpellier 1:2 (14. Dibassy - 50. Laborde, 83. Delort)
Angers - Nice 1:1 (37. Thioub - 45.+5 Cyprien z pen.)
Mety - Štrasburk 1:0 (68. Boye)
Nimes - Remeš 2:0 (15. Ripart, 90.+3 Benrahou)
Toulouse - Brest 2:5 (16. a 21. Diakité - 72. a 77. Charbonier, 7. Court, 79. Mbock, 85. Cardona)

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.