Rubriky:

Evropské ligy

Nejhorší Panenka všech dob! Místo slávy přišel penaltový trapas

27. ledna 2020 09:28 - Atény/Praha

Tak tohle se nepovedlo. Místo slávy se mladému záložníkovi smějí fanoušci po celém světě. Může za to troufalý penaltový pokus, kdy si chtěl dvaadvacetiletý Řek z Panathinaikosu zahrát na českou legendu Antonína Panenku. Jenže Anastasios Chatzigiovanni vršovického Klokana, který získal věčnou slávu díky penaltovému bochánku ve finále ME v roce 1976, nenapodobil. Co se stalo se můžete podívat v přiloženém videu.

Video již není dostupné

sntv

Zápas mezi Larissou a Panathinaikosem nabídl doslova penaltové žně. Po pětadvaceti minutách sudí nařídil první pokutový kop ve prospěch hostů a nabídnutou šanci proměnil Chatzigiovanni ve vedoucí gól favorita.

Když za tři minuty zadul hlavní arbitr po faulu v pokutovém území znovu, dostali hosté z Atén možnost zahrávat pokutový kop číslo dvě. Nastartovaný Chatzigiovanni si vzal míč a pokusil se překonat gólmana obloučkem doprostřed branky ve stylu Panenky. Gólman ale jeho úmysl vystihl a místo slávy měl na triku exekutor pořádný trapas.

Hosty nakonec selhání penaltového střelce nemuselo mrzet. V první minutě nastavení dostali šanci završit penaltový hattrick. Chatzigiovanni už ale odvahu jít zahrávat pokutový kop nenašel. Míč si vzal další mladý záložník Buzukis a pečetil výhru Panathinaikosu na 2:0.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.