Živě

Honvéd kvůli riziku koronaviru odvolal italské trenéry

27. února 2020 12:04 - Budapešť

Ruší se sportovní akce, nebo se v lepším případě často odkládají či případně hrají bez diváků. Fotbalový klub Honvéd Budapešť ale dal zbavil funkce svého italského trenéra Giuseppea Sannina. Podle vedení mohl přijít do kontaktu s lidmi nakaženými koronavirem.

 

Profimedia.cz

"Honvéd je odhodlán reagovat na zdravotní krizi a zmírnit šíření epidemie. Jako preventivní opatření jsme se rozhodli angažovat dočasnou náhradu, abychom ochránili naše fanoušky, hráče a kolegy z klubu," uvedli představitelé týmu v prohlášení.

Od mužstva byl vedle Sannina odvolán i jeho italský asistent Alessandro Recenti. V sobotním ligovém utkání proti Diósgyöri povede tým István Pisont.

Koronavirus? Nejsem lékař a specialista, hlásí před bitvou v Miláně český trenér Vrba

Dvaašedesátiletý Sannino, jehož Honvéd angažoval loni v květnu, trénoval v minulosti více než desítku italských klubů i anglický Watford či řecký Levadiakos.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.