Evropské ligy

Fotbalisté PSG porazili svého posledního přemožitele Dijon

29. února 2020 20:00 - Paříž/Praha
(Aktualizováno: 29. února 2020 22:09)

Fotbalisté Paris Saint-Germain prodloužili ligovou šňůru zápasů bez prohry na čtrnáct zápasů. Svého posledního ligového přemožitele Dijon porazili doma 4:0. Nejlepší ligový střelec Kylian Mbappé k tomu pomohl dvěma góly, celkem jich má na kontě už osmnáct.

Gonzalo Fuentes, Reuters

Ligového lídra poslal do vedení již ve 3. minutě Španěl Sarabia, který upřesnil do branky střelu Brazilce Marquinhose. Na 2:0 zvyšoval v 74. minutě Mbappé, který se ocitl prakticky sám před brankářem po průnikové přihrávce od Němce Draxlera.

Domácím trvalo pouze tři minuty, než přidali další gól zásluhou Argentince Icardiho. Na konečných 4:0 zvýšil svým druhým gólem Mbappé. Ztrátou pro PSG je zranění Ángela Di Maríi, který musel střídat už v 17. minutě utkání.

Fotbalisté Rennes si upevnili třetí místo výhrou 2:0 na hřišti beznadějně posledního Toulouse 2:0. Domácí po páté porážce v řadě ztrácejí na nesestupové pozice 14 bodů a míří po šestnácti letech neodvratně do druhé ligy.