Fotbalisté PSG porazili svého posledního přemožitele Dijon

Paříž/Praha

Fotbalisté Paris Saint-Germain prodloužili ligovou šňůru zápasů bez prohry na čtrnáct zápasů. Svého posledního ligového přemožitele Dijon porazili doma 4:0. Nejlepší ligový střelec Kylian Mbappé k tomu pomohl dvěma góly, celkem jich má na kontě už osmnáct.

Fotbalista Paris St Germain Kylian Mbappé se raduje z gólu proti Dijonu.

Ligového lídra poslal do vedení již ve 3. minutě Španěl Sarabia, který upřesnil do branky střelu Brazilce Marquinhose. Na 2:0 zvyšoval v 74. minutě Mbappé, který se ocitl prakticky sám před brankářem po průnikové přihrávce od Němce Draxlera.

Domácím trvalo pouze tři minuty, než přidali další gól zásluhou Argentince Icardiho. Na konečných 4:0 zvýšil svým druhým gólem Mbappé. Ztrátou pro PSG je zranění Ángela Di Maríi, který musel střídat už v 17. minutě utkání.

Fotbalisté Rennes si upevnili třetí místo výhrou 2:0 na hřišti beznadějně posledního Toulouse 2:0. Domácí po páté porážce v řadě ztrácejí na nesestupové pozice 14 bodů a míří po šestnácti letech neodvratně do druhé ligy.